بخش آب و فاضلاب
1397/11/15 11:43:44
همزمان با دهه فجر؛
طرح آبرسانی شهر کازرون با 37.5 میلیارد ریال اعتبار به بهره‌برداری رسید
طرح آبرسانی شهید حسینقلی فرهادپور در شهر کازرون، همزمان با دهه فجر و جشن چهل سالگی انقلاب، با حضور استاندار فارس و جمعی از مسئولان استانی و محلی به بهره‌برداری رسید.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، تأسیسات آبرسانی شهید حسینقلی فرهادپور شهر کازرون با صرف اعتباری بالغ بر 37.5 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.
استاندار فارس در این مراسم، طرح آبرسانی شهید حسینقلی فرهادپور را یکی از فعالیت‌های شایسته دولت خدمتگذار تدبیر و امید در راستای خدمت‌رسانی به مردم دانست و افزود: متأسفانه طی سال‌های اخیر کشور ما با بحران خشکسالی و کمبود منابع آب مواجه بوده است و استان پهناور فارس نیز در ردیف استان‌های بحرانی کشور از حیث کمبود منابع آب تجدیدشونده قرار دارد.
"عنایت‌اله" مدیریت مصرف و صرفه‌جویی در مصرف آب را تنها راه گذر از بحران کمبود آب عنوان و تصریح کرد: باید در مصرف این نعمت الهی صرفه‌جویی کنیم تا همیشه در دسترس باشد و با صرفه‌جویی در مصرف از خدمات مطلوب آبرسانی بهره‌مند باشیم.
پیش از آن "محمد علی قلندری" مدیرعامل شرکت آبفای استان فارس، دهه فجر را فرصتی برای برشمردن خدمات دولت اسلامی به مردم عنوان کرد و اظهار داشت: در سال‌های اخیر و به‌ویژه در دولت تدبیر و امید بیش از 123 طرح و پروژه آبرسانی و خدمات دفع بهداشتی فاضلاب با اعتباری بالغ‌بر 2600 میلیارد ریال وارد مدار بهره‌برداری شده است.
 وی همچنین یادآور شد: طی سال‌های گذشته 22 طرح مهم آبرسانی در شهرهای ایزدخواست، هرابال، شهرپیر، فراشبند، مسکن مهر لپویی، گله دار، لامرد، ارسنجان، خرامه،  قطرویه، استهبان، نورآباد، جهرم، وراوی، داراب، داریون، فسا، زرقان، لپویی و مرودشت اجرا و در مدار بهره‌برداری قرار گرفته است.
مدیرعامل شرکت آبفای استان فارس تصریح کرد: این پروژه‌ها در مجموع شامل حفر و تجهیز 48حلقه چاه آب شرب، اجرای262 کیلومتر خط انتقال آب، اجرای 48 کیلومتر خط انتقال برق، احداث و تجهیز پنج باب ایستگاه پمپاژ، اجرای 84 کیلومتر اصلاح و توسعه شبکه آبرسانی، احداث 25 باب مخزن با ظرفیت نزدیک به 52 هزار متر مکعب بوده است.
وی در ادامه با بیان این مطلب که این شرکت به‌مناسبت این ایام خجسته 9 طرح و پروژه آبرسانی را در 7 شهر استان به بهره‌برداری می‌رساند، در تشریح مشخصات فنی طرح آبرسانی به شهر کازرون گفت: این طرح آبرسانی که مزین به نام شهید والا قدر شهر کازرون شهید حسینقلی فرهادپور شده است شامل حفر و تجهیز یک حلقه چاه و اجرای 6/5 کیلومتر خط انتقال آب با استفاده از لوله‌های فلزی و پلی اتیلن با قطر 250 میلی‌متر است که با صرف اعتباری بالغ بر 37.5 میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد.
وی با بیان اینکه این تأسیسات آبرسانی بخشی از طرح آبرسانی به شهر کازرون است که نیاز به 60 میلیارد ریال اعتبار داشت، خاطرنشان کرد: تاکنون بخشی از این اعتبار تأمین شده و امیدواریم با تخصیص اعتبار باقیمانده ادامه طرح مورد نظر نیز اجرا شود.
  • خبرنگار: کاوه ایروانی‌کشکولی
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر