بخش آب
1397/11/16 12:23:00
وزیر نیرو در سفر به استان همدان:
اجرای 21 پروژه مهم صنعت آب و برق با 2200 میلیارد تومان اعتبار در استان همدان/ برنامه‌ریزی و اقدام برای تامین برق در تابستان 98 از چند ماه پیش آغاز شده است
وزیر نیرو از اجرای 21 پروژه مهم آب، برق و فاضلاب با اعتباری افزون‌بر 2 هزار و 200 میلیارد تومان در استان همدان خبر داد و افزود: به‌طور متوسط 80 درصد این پروژه‌ها از پیشرفت خوبی برخوردار هستند و امیدواریم طبق برنامه زمان‌بندی به مرحله بهره‌برداری برسند.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" که صبح امروز (سه‌شنبه) به همراه معاون اول رئیس جمهور به همدان سفر کرده است، در حاشیه بازدید از سد گرین نهاوند به خبرنگاران گفت: سد مهم گرین با 235 میلیارد تومان اعتبار درنظرگرفته شده، آب شرب موردنیاز مردم این شهرستان را در افق بلندمدت و آب مورد نیاز صنعت را تامین خواهد کرد.
وی با اشاره به ایام دهه فجر و چهلمین جشن پیروزی انقلاب اسلامی افزود: در سطح کشور تعداد 8 هزار و 200 پروژه با اعتباری افزون بر 22 هزار میلیارد تومان از منابع دولتی و خصوصی در بخش‌های مختلف صنعت آب و برق افتتاح شده یا عملیات اجرایی آنها آغاز خواهد شد.
اردکانیان اظهار کرد: در سفر امروز به استان همدان نیز سه نیروگاه خورشیدی ساخته شده توسط بخش خصوصی با اعتبار 250 میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید تا حدود 25 مگاوات به ظرفیت برق این استان افزوده شود.
وی همچنین از آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های آبرسانی روستایی در شهرستان‌های مختلف استان همدان و افتتاح پست 63.20 کیلوولت اسدآباد در این سفر خبر داد و افزود: در مجموع تحرک خوبی در بخش‌های مختلف آب و برق این استان صورت گرفته است.
وزیر نیرو با بیان اینکه برنامه‌ریزی و اقدام برای تامین برق در تابستان 98 از چند ماه پیش آغاز شده است، ادامه داد: در تدارک هستیم با کمک دولت و مردم حدود 8 هزارمگاوات کمبود انرژی را با تولید بیشتر در قالب 27 پروژه نیروگاه سیکل ترکیبی در نقاط مختلف کشور و با مدیریت مصرف در قالب 11 برنامه اصلاحی جبران و تامین کنیم.
  • خبرنگار: حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر