بخش آب و فاضلاب
1397/11/16 15:47:41
همزمان با چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی انجام شد؛
بهره‌برداری از 4 طرح آب و فاضلاب با 80 میلیارد ریال اعتبار در شهر سنندج
چهار طرح آب و فاضلاب با 80 میلیارد ریال اعتبار در سنندج و با حضور استاندار کردستان و مسئولان این شهرستان، به‌مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به بهره‌برداری رسید.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، استاندار کردستان در این مراسم گفت: از جمله رویکردهای توسعه‌ای در سند آمایش و توسعه استان، بحث آب و فاضلاب در زمینه‌های کشاورزی، شرب و تصفیه است.
"بهمن مرادنیا" با اشاره به اینکه پیگیری‌های خوبی در حوزه آب و کشاورزی صورت گفته است، خاطرنشان کرد: در زمینه آب شرب شهرها و روستاها باید متوجه باشیم که سلامت جامعه در این حوزه بسیار مهم بوده و تأمین آب شرب سالم از بدیهیات در شهرها و روستاها به‌شمار می‌رود.
وی با تقدیر از تلاش‌های آبفا در زمینه جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب گفت: برای توسعه تصفیه‌خانه فاضلاب سنندج مبلغ 60 میلیارد و برای جمع‌آوری و انتقال فاضلاب نواحی منفصل شهر سنندج به تصفیه‌خانه فاضلاب مبلغ 30 میلیارد تومان تخصیص یافته است.
استاندار کردستان با تأکید بر لزوم اجرای سریعتر پروژه‌های فاضلاب در سایر شهرهای استان خاطرنشان کرد: امیدواریم میانگین زیر پوشش خدمات تصفیه فاضلاب در سطح استان از 73 درصد فعلی به 100 درصد برسد.
مدیرعامل شرکت آبفای کردستان نیز با اشاره به اینکه پروژه‌های مذکور بخشی از نیازهای توسعه‌ای و اصلاحی در راستای خدمات‌رسانی به‌مردم است، گفت: پروژه تأمین آب شهرک‌های دگایران و ساحلی شامل احداث مخزن 2 هزار مترمکعبی، اجرای خط انتقال به طول 1300 متر و احداث و تجهیز ایستگاه پمپاژ با هزینه 16 میلیارد ریال از محل اعتبارات عمرانی از جمله این پروژه‌هاست.
"محمدحسین محمدی" تصریح کرد: دومین پروژه اجرای خط انتقال فاضلاب ناحیه شمال شرقی شهر به طول 3500 متر است که با صرف 7.3 میلیارد ریال از محل اعتبارات عمرانی به‌بهره‌برداری رسید.
وی خاطرنشان کرد: اصلاح و بازسازی شبکه فاضلاب بافت سنتی شهر به‌طول 6 کیلومتر با صرف 26 میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی، همچنین خرید و راه اندازی پنج دستگاه واترجت نیمه‌سنگین جهت بهره‌برداری از شبکه فاضلاب برای شهرهای سنندج، سقز، قروه، بیجار و مریوان با صرف 16.2 میلیارد ریال از محل اعتبارات جاری و عمرانی(با ارزش روز بیش از 30 میلیارد ریال) دیگر پروژه‌های افتتاح شده است.
  • خبرنگار: ادریس شریفی
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر