بخش برق
1397/11/18 14:48:44
توسط مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم صورت گرفت :
تشریح عملکرد دستاوردهای چهل ساله صنعت برق در قم
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم در نشست خبری با اصحاب رسانه دستاورد های چهل ساله صنعت برق قم را تشریح کرد.
به گزارش پایگاه خبری وزارت نیرو (پاون)،مهدی آهنین پنجه در نشست خبری که در حاشیه نمایشگاه شکوه چهل ساله در قم برگزار شد ضمن تشریح عملکرد شرکت توزیع نیروی برق استان قم اظهار داشت:شبکه برق استان قم با 7800 کیلومتر شبکه فشار متوسط و ضعیف و با بیش از 7200 دستگاه ترانسفورماتور هوایی و زمینی برق 556 هزار مشترک در استان را تغذیه می کند.
وی در ادامه بیان داشت: 82 درصد از مشترکین شرکت توزیع برق قم مربوط به بخش خانگی است که 38 درصد مصرف برق را به خود اختصاص می دهند.
آهنین پنجه با بیان این مطلب که یک درصد از مشترکین برق استان،صنعتی می باشد، اظهار داشت:این بخش 28 درصد از مصارف برق استان را در بر می گیرد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم از نصب بیش از 8400 کنتور هوشمند فهام برای مشترکین دیماندی خبر داد و افزود: با نصب کنتور فهام کلیه اطلاعات مشترکین اعم از دستکاری کنتور،مصارف و غیره به صورت آنلاین از طریق دیتا قابل دسترس است.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 46 مگاوات تولید پراکنده برق در استان به بهره برداری رسیده است اظهار داشت: در حال حاضر پروانه 370 مگاوات نیروگاه تولید پراکنده صادر شده است و درخواست بیش از 1000 مگاوات دیگر نیز در حال بررسی می باشد.
وی گفت: در بخش مدیریت مصرف 7 برنامه، استفاده از فناوری های نوین،همکاری صنایع و ادارات،تغییر ساعت کار ادارات،همکاری سی ان جی ها ،استفاده از مولدهای خود تامین،خاموشی چاههای کشاورزی در ساعات پیک و سرویس کولرهای آبی و گازی جهت مدیریت پیک بار تابستان 98 در دستور کار قرار دارد.
آهنین پنجه از پرداخت پاداش 50 میلیارد ریالی به بخش های صنعتی،کشاورزی و اداری خبر داد و افزود:این پاداش به جهت اجرای تفاهم نامه همکاری برای گذر از پیک بار تابستان امسال پرداخت شده است.
وی در ادامه از بهره برداری نیروگاه 6 مگاواتی تولید پراکنده برق در بخش خلجستان خبر داد و افزود:قبلا 50 درصد از ظرفیت این نیروگاه به بهره برداری رسیده بود و در دهه فجر امسال ظرفیت این نیروگاه به طور کامل در مدار قرار گرفت.
آهنین پنجه در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص مشکلات جابجایی و انتقال  صنف آهن فروشان  اظهار داشت: شرکت توزیع نیروی برق استان قم به تمام تعهدات خود تا سقف یک مگاوات عمل نموده است و آمادگی افزایش ظرفیت یک مگاوات دیگر را نیز دارد لیکن صنف آهن فروشان به تعهدات خود عمل نکرده و عمده مشکلات ناشی از همین بخش است.
  • خبرنگار: مهدي غروري
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر