بخش آب و فاضلاب
1397/12/11 11:54:09
30 هزار دانش‌آموز و بانوی کرمانشاهی سفیر آب شد
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه از اجرای طرح حامیان آب برای دانش‌آموزان و بانوان کرمانشاهی خبرداد و گفت: بیش از 30 هزار کودک و بانوی کرمانشاهی تحت آموزش‌های مربوطه قرار گرفته و حامی و سفیر آب شدند.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علیرضا تخت‌شاهی" با اشاره به اجرای طرح حامیان آب و طرح‌های سفیران کوچک آب، بانوی آب، کمپین خانه‌تکانی با همکاری اداره کل آموزش و پرورش، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و اداره کل بهزیستی استان افزود: طرح حامیان آب، امسال در سطح بیش از 50 مدرسه استان به اجرا درآمد و طی آن، دانش آموزان، اولیای دانش آموزان و اولیای مدارس تحت آموزش‌های مدیریت مصرف آب قرار گرفتند.
وی با اشاره به تداوم و در دست انجام بودن طرح‌های آموزشی مذکور، ادامه داد: طرح آموزشی سفیران کوچک آب نیز در رده سنی کودکان مهدهای کودک و پیش دبستانی و با همکاری بهزیستی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد و طرح خانه‌تکانی و بانوی آب هم بانوان کرمانشاه را تحت آموزش‌های ویژه مدیریت مصرف قرار داد.
تخت‌شاهی هدف از اجرای این طرح‌ها را آموزش ارزش آب و اهمیت صرفه‌جویی در مصرف آن به دانش‌آموزان، کودکان پیش‌دبستانی و مهدکودک‌ها، بانوان و دیگر افراد جامعه اعلام و بر ضرورت اجرای اینگونه برنامه‌ها با توجه به وضعیت منابع آبی استان تأکید کرد.
وی ابراز امیدواری کرد: طی سال آینده اکثریت یا تمامی مدارس استان، تحت پوشش طرح حامیان آب و جشنواره فراگیری نخستین واژه قرار گیرند و با تحت پوشش قراردادن تعداد بسیار بیشتری از کودکان و بانوان، خانواده‌های بیشتری در سطح استان به‌عنوان حامیان آب در مدیریت مصرف آب همت نموده و شاهد کاهش اسراف و مصرف بی‌رویه آب در سطح استان باشیم.
وی گفت: با توجه به محدودیت منابع آبی کشور، متاسفانه میزان مصرف آب از الگوی جهانی بسیار بیشتر شده و لازم است با صرفه‌جویی در مصرف آب، در حفظ و پاسداشت آب برای نسل‌های آینده کوشا باشیم.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه در ادامه ضمن اشاره به اینکه لازمه توسعه هر منطقه‌ای بهره‌مندی آن منطقه از آب شرب سالم و بهداشتی است، افزود: به‌رغم وفور منابع آبی در این استان، کاهش نزولات آسمانی در سال‌های اخیر، احتمال وقوع بحران آب را افزایش داده است.
تخت‌شاهی در پایان با اشاره به اجرای جشنواره های مختلف فرهنگی توسط روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه، از جمله جشنواره‌های فراگیری نخستین واژه، حامیان آب، آوه زین، سفیران کوچک آب، بانوی آب، کمپین خانه تکانی، ایران به لبخند تو زیباست و برنامه‌های فرهنگی مختلف دیگر، تأثیر فرهنگ‌سازی در کاهش مصرف آب را مهم و حیاتی ارزیابی و از زحمات مدیران و کارشناسان و سمن‌های حامی محیط زیست و آب، در اجرای این برنامه تقدیر و تشکر کرد.
  • خبرنگار: شهلا مرادی
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر