بخش آب و فاضلاب
1397/12/11 14:34:20
بازسازی 75 کیلومتر شبکه و خطوط انتقال آب روستایی در استان همدان
معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان، از بازسازی بیش از 75 کیلومتر شبکه‌ها و خطوط انتقال آب با صرف 18 میلیارد و 970 میلیون ریال طی 11 ماه سال جاری در استان خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمد نانکلی" گفت: طی ۱۱ ماهه امسال ۹ هزار و ۵۲۱ مورد رفع نشتی و حوادث از خطوط آب روستایی با صرف بیش از ۵۰ میلیارد ریال اعتبار عملیاتی شد.
وی افزود: از این تعداد، یک‌هزار و ۲۴۷ مورد در شهرستان همدان، ۲ هزار و ۱۳۲ مورد در شهرستان ملایر، ۸۲۵ مورد در شهرستان نهاوند، ۹۷۱ مورد در شهرستان تویسرکان، ۶۱۵ مورد در شهرستان اسدآباد، یک‌هزار و ۶۷۳ مورد در شهرستان کبودرآهنگ، ۵۲۹ مورد در شهرستان بهار، یک‌هزار و ۲۶۰ مورد در شهرستان رزن و ۲۶۹ مورد در شهرستان فامنین بوده است.
نانکلی در ادامه با اذعان به اینکه بازسازی شبکه‌ها و خطوط از دیگر وظایف تعریف شده برای شرکت است، عنوان کرد: در راستای بازسازی شبکه‌ها در تمامی نقاط تحت پوشش، در بازه زمانی یاد شده، در شهرستان‌های همدان ۱۰ کیلومتر، ملایر ۱۱.۲ کیلومتر، نهاوند ۹.۵ کیلومتر، تویسرکان ۵.۵ کیلومتر، اسدآباد ۵.۴ کیلومتر، کبودراهنگ ۱۲.۶ کیلومتر، بهار ۷.۷ کیلومتر، رزن ۱۰.۴ کیلومتر و فامنین ۳.۱ کیلومتر بازسازی شبکه و خطوط انجام شده است.
معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان یادآور شد: در مجموع طی ۱۱ ماه سال‌جاری ۷۵.۲۳ کیلومتر از شبکه‌ها و خطوط انتقال آب با صرف ۱۸ میلیارد و ۹۷۰ میلیون ریال بازسازی شدند.
وی در ادامه ضمن اشاره به مجموعه اقدامات انجام شده در راستای تعمیر پمپ‌ها نیز گفت: در این خصوص ۲۸۰ پمپ در بازه زمانی مذکور مورد تعمیر و بازسازی قرار گرفت که از این تعداد ۴۸پمپ در روستاهای تابعه شهرستان همدان، ۴۴ پمپ درشهرستان ملایر، ۴۹ پمپ در روستاهای شهرستان نهاوند، ۵ پمپ در روستاهای تابعه شهرستان تویسرکان، ۳۵ پمپ در روستاهای تابعه شهرستان اسدآباد، ۴۵ پمپ در روستاهای تابعه شهرستان کبودرآهنگ، ۱۱ پمپ در روستاهای شهرستان بهار، ۱۶ پمپ در روستاهای تابعه شهرستان رزن و ۲۷ پمپ در روستاهای تابعه شهرستان فامنین بوده است.
نانکلی همچنین از ۲ هزار و ۳۸۸ مورد تعمیرات تابلو در این مدت خبر داد و با بیان اینکه بازسازی مخازن در طول سال نیز از جمله وظایف تعریف شده به‌منظور خدمت‌رسانی هرچه بهتر به مشترکان است، عنوان کرد: برهمین اساس در ۱۱ ماه سال‌جاری ۲ هزار و ۷۵۰ متر مکعب از مخازن تحت پوشش بازسازی شده است.
  • خبرنگار: سحر قاسمی
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر