بخش برق
1397/12/21 16:02:16
نصب 5300 دستگاه کنتور هوشمند فهام در استان چهارمحال و بختیاری
در راستای اجرای طرح ملی فراسامانه هوشمند اندازه‌گیری و مدیریت انرژی(فهام) و به‌منظور دستیابی به شبکه هوشمند و سیستم‌های نوین ثبت انرژی، تعداد 5300 دستگاه کنتور هوشمند در سطح استان چهارمحال و بختیاری نصب شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مدیرعامل توزیع برق چهارمحال و بختیاری با اعلام این خبر افزود: این طرح از نیمه دوم سال 95 در سطح استان آغاز شده و نصب 5500 دستگاه کنتور هوشمند در برنامه این شرکت قرار گرفت که در حال حاضر از این تعداد، 5300 دستگاه در بخش انشعابات دیماندی نصب شده است.
"مجید فرهزاد" ادامه داد: در سال جدید نیز نصب 3000 دستگاه کنتور هوشمند دیگر در انشعابات زیر 30 کیلووات پیش‌بینی شده است که در دو فاز اجرایی خواهد شد.
وی، فراهم ‌شدن بستر مناسب اصلاح الگوی مصرف، قرائت مکانیزه کنتور و کاهش دخالت و خطای نیروی انسانی، کاهش تلفات غیر فنی، مشخص‌سازی و نظارت بر تلفات فنی شبکه توزیع ، کنترل و ردیابی دستکاری‌های غیرمجاز از راه دور و افزایش کیفیت خدمات را از جمله آثار مثبت اجرای این طرح عنوان کرد.
طرح ملی فهام به‌عنوان سیستم اندازه‌گیری هوشمند انرژی تعریف و مشخصات آن بر اساس نیازمندی‌های وزارت نیرو از سوی سازمان بهره‌وری انرژی ایران تدوین شده و با توجه به تجربه موفق اجرای مرحله اول این طرح و به‌منظور تسریع در اجرای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی از تیرماه 1395 طرح جهادی نصب کنتورهای هوشمند در کشور آغاز شده است.
  • خبرنگار: جعفر تیموری
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر