بخش برق
1397/12/22 15:20:00
مدیرکل دفتر پشتیبانی فنی شرکت تولید نیروی برق حرارتی اعلام کرد:
پیشرفت 80 درصدی تعمیرات دوره‌ای نیروگاه‌ها/ پروسه تعمیرات دوره‌ای در ایام نوروز هم متوقف نمی‌شود
مدیرکل دفتر پشتیبانی فنی شرکت تولید نیروی برق حرارتی تاکید بر اینکه بیش از 80 درصد تعمیرات دوره‌ای نیروگاه‎‌ها انجام شده است، گفت: برای فصل تعمیراتی 97-98 حدودا برای 95 هزار مگاوات نیروگاه تعمیرات پیش‌بینی شده است.
"غلامرضا مهرداد" در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، با بیان این مطلب افزود: برنامه تعمير نيروگاه‌هاي کشور همه ساله با پايان يافتن پيک مصرف برق در تابستان آغاز مي‌شود و تا نزديک شدن به اوج مصرف برق در سال بعد ادامه مي‌يابد. 
وی با اشاره به اینکه عمده برنامه تعمیرات نیروگاه‌های کشور انجام شده است، ادامه داد: در تلاشیم تا انتهای اردیبهشت‌ماه سال آینده و مطابق برنامه پیش‌بینی شده بخش اعظمی از تعمیرات نیروگاه‌ها به پایان برسد و در این بین برخی از تعمیرات دوره‌ای کوتاه مدت باقی مانده نیز در نیمه اول خردادماه انجام شود.
مدیرکل دفتر پشتیبانی فنی و نظارت بر تولید شرکت تولید نیروی برق حرارتی با تاکید بر اینکه بیش از 80 درصد تعمیرات دوره‌ای نیروگاه‎‌ها انجام شده است، گفت: با توجه به اینکه در ایام نوروز نیاز مصرف شبکه کاهش پیدا می‌کند طبیعتا حجم قابل توجهی  از تعمیرات نیروگاه‌ها در نیمه اول فروردین‌ماه صورت می‌گیرد.
مهرداد تاکید کرد: بنابراین در ایام نوروز هیچ یک از واحدهای که درگیر برنامه تعمیرات دوره‌ای هستند، تعطیل نخواهند شد و با پیش‌بینی کشیک‌های منظم تعمیرات خود را در این ایام به پیش خواهند برد.
وی با اشاره به اینکه برای فصل تعمیراتی 97-98 حدودا برای 95 هزار مگاوات نیروگاه تعمیرات پیش‌بینی شده است، گفت: اینکه این رقم از ظرفیت نامی نیروگاه‌های کشور بیشتر بوده به این دلیل است که برای برخی از واحدها تا دو بار تعمیرات پیش‌بینی شده است.
  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: رسول صادقی/ دبیر خبر