بخش برق
1398/01/05 09:31:00
مدیرعامل شرکت تولید برق حرارتی خبر داد:
700 مگاوات نیروگاه جدید فروردین‌ماه امسال وارد مدار می‌شود/ ظرفیت نیروگاه‌های کشور تا پایان سال به 85 هزار مگاوات می‌رسد
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی با اشاره به اینکه 700 مگاوات نیروگاه جدید فروردین‌ماه امسال وارد مدار می‌شود، گفت: براساس پیش‌بینی صورت گرفته ظرفیت نصب شده نیروگاه‌های کشور تا پایان امسال به حدود 85 هزار مگاوات خواهد رسید.
محسن طرزطلب  در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، عمده برنامه شرکت تولید نیروی برق حرارتی در سال 98 را تکمیل پروژه‌های در حال احداث و اتمام تعمیرات واحدهای نیروگاهی براساس برنامه اعلام شده دانست و افزود: برنامه تعمير نيروگاه‌هاي کشور همه ساله با پايان يافتن پيک مصرف برق در تابستان آغاز مي‌شود و تا نزديک شدن به اوج مصرف برق در سال بعد ادامه مي‌يابد.
وی با تاکید بر اینکه تعمیرات اساسی واحدهای بخار و گاز انجام شده است، گفت: در حال حاضر نیز بحث بازدید مسیر داغ و محفظه احتراق باقی مانده است که این بخش نیز تا پیش از پیک تابستان 98 به اتمام خواهد رسید.
طرزطلب با اشاره به اینکه 700 مگاوات نیروگاه جدید فروردین‌ماه امسال وارد مدار می‌شود، عنوان کرد: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته 400 مگاوات نیروگاه جدید نیز اردیبهشت‌ماه به ظرفیت تولید برق کشور اضافه خواهد شد و باقی مانده برنامه افزایش ظرفیت‌ نیروگاه‌های کشور برای پیک 98 هم خردادماه امسال اجرایی خواهد شد.
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی در پایان گفت: براساس پیش‌بینی صورت گرفته ظرفیت نصب شده نیروگاه‌های کشور تا پایان امسال به حدود 85 هزار مگاوات خواهد رسید.

  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: رسول صادقی/ دبیر خبر