بخش آب و فاضلاب
1398/01/19 13:59:00
برقراری آب شرب سالم در روستاهای سیل‌زده استان زنجان
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان زنجان با اشاره به اینکه اهالی روستاهای سیل‌زده استان از آب شرب سالم بهره‌مند هستند، تصریح کرد: روز حادثه آبرسانی به‌صورت سیار در مناطق سیل‌زده انجام شد و درحال‌حاضر نیز آب شرب سالم برای مشترکان برقرار است.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، رضا کابلی افزود: با توجه به بارندگی‌های اخیر و جاری شدن سیل در هفته گذشته به تاسیسات آبرسانی 32 روستای استان زنجان با 5 هزار و 82 خانوار خسارت وارد کرده است.
وی ادامه داد: خسارت ناشی از سیل به تاسیسات آبرسانی روستاهای استان بالغ بر 49 میلیارد و 709 میلیون ریال برآورد شده است.
کابلی با بیان اینکه عمده خسارت وارده به خطوط انتقال، شبکه توزیع و منابع تامین آب است، اظهار داشت: خطوط انتقال و قنوات که در اثر وقوع سیل تخریب و با گل و لای انباشته شده بود در حال حاضر به صورت موقت بازسازی و لایروبی شده است .
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان زنجان گفت: تعمیر و بازسازی تاسیسات آبرسانی روستاهای سیل‌زده در جهت برقراری مطلوب و عادی جریان آب در حال انجام است.
وی با اشاره به اینکه شهرستان ایجرود با 13 روستا بیشترین خسارت را دیده است، تصریح کرد: مجتمع آبرسانی جامع السراء شهرستان ایجرود با شش روستای تحت پوشش که در اثر بارندگی‌های اخیر دچار مشکل شده بود، در حال حاضر پس از شستشوی مخازن و خطوط انتقال و بعد از تایید شبکه بهداشت آب روستاها وارد مدار شده است.
  • خبرنگار: ثریه رضایی
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر