بخش آب و فاضلاب
1398/01/19 14:30:15
ایمن‌سازی تاسیسات آب و فاضلاب دشت آزادگان در برابر سیلاب
مدیر اداره آب و فاضلاب شهرستان سوسنگرد گفت: تمهیدات لازم برای کنترل وضعیت و ایمنی تاسیسات آبرسانی دشت آزادگان انجام شده است.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "عاشور حمادی" تاکید کرد: با وجود پیشروی آب در این شهرستان و مناطق اطراف، آبرسانی به‌طور عادی در سوسنگرد و منطقه دشت آزادگان توسط ادارات آبفا در حال انجام است.
وی ایجاد سیل‌بند در اطراف تاسیسات آبرسانی، دیوار کشی با ارتفاع 3 متر در اطراف تاسیسات، ایمن‌سازی ترانس‌های برق، تامین و ذخیره سوخت مورد نیاز برای استفاده ژنراتورهای برقی در صورت قطع برق، انتقال الکتروموتورها به سطوح بالاتر را از جمله اقدامات این اداره برای ایمن‌سازی تاسیسات آب و فاضلاب منطقه دشت آزادگان در مقابله با سیل احتمالی عنوان کرد.
حمادی شرایط توزیع آب شرب سوسنگرد را عادی دانست و اظهار داشت: به‌دلیل برداشت آب از رودخانه در این شرایط تنها با مشکل کدورت آب مواجه هستیم.
وی همچنین از آماده‌باش کلیه نیروهای عملیاتی آبفای منطقه دشت آزادگان تا پایان بازگشت شرایط به حالت عادی خبر داد و افزود: عملیات آبرسانی به اردوگاه‌های اسکان موقت سیل‌زدگان در بستان و هویزه به صورت 24 ساعته با تانکر در حال انجام است و هیچ‌گونه مشکل کمبود آب وجود ندارد.
  • خبرنگار: راشین نجارپور
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر