بخش عمومي
1398/01/24 11:16:51
فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نیرو خبر داد:
اعزام کارکنان بسیجی داوطلب صنعت آب و برق به مناطق سیل‌زده در قالب گروه‌های جهادی
فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نیرو از اعزام کارکنان بسیجی داوطلب با تخصص‌های فنی در حوزه برق و آبفا در قالب گروه‌های جهادی به مناطق سیل‌زده خبر داد.
داود طارمی در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، در این باره گفت: مرکز مقاومت بسیج وزارت نیرو همگام با مردم نوع‌دوست و فداکار ایران اسلامی در کمک و امدادرسانی به هم‌میهنان آسیب دیده از سیل اخیر، با هماهنگی با شرکت‌های آب و برق و سازمان بسیج مهندسین کشور مبادرت به اعزام کارکنان بسیجی داوطلب با تخصص‌های فنی در حوزه برق و آبفا به‌همراه تجهیزات مربوطه در قالب گروه‌های جهادی به مناطق سیل‌زده کرده است.
وی ادامه داد: بر اساس هماهنگی با سازمان بسیج مهندسین کشور با حوزه مقاومت بسیج آبفای استان تهران در روزهای آغازین سال جدید تعداد 6 تیم امدادی مجهز به امکانات پمپ، کف‌کش و لجن‌کش به استان گلستان اعزام کرد. هم‌زمان تمامی پایگاه‌ها و رده‌های صنعت آب و برق نسبت به جمع‌آوری کمک‌های مردمی اعم از نقدی و غیر نقدی و ارسال آن اقدام می‌نمایند.
طارمی تصریح کرد: با ابلاغ فرمانده مرکز بسیج وزارت نیرو تعدادی از فرماندهان حوزه‌های بسیج شرکت‌های مادر تخصصی بعنوان نماینده تام الاختیار ضمن استقرار در استان‌های خوزستان، لرستان و گلستان موظف شدند با هماهنگی شرکت‌های آب و برق، سپاه و بسیج استان نسبت به جلب مشارکت حداکثری و تجمیع ظرفیت‌های رده‌های بسیج صنعت و سایر اقشار بسیج استان برای کمک و همکاری در برقراری خدمات آب و برق و امداد رسانی به مردم عزیز مناطق آسیب دیده اقدام نمایند که در همین راستا می‌توان به عملکرد حوزه مقاومت بسیج صنعت آب و برق استان خوزستان در تجهیز 500 گروه جهادی که به‌صورت شبانه‌روزی در خدمت مردم سیل زده استان قرار گرفته است نیز اشاره کرد.
وی در ادامه، تشکیل و اعزام گروه‌های کارشناسی مرکب از اعضای کانون‌های بسیج متخصصین به مناطق سیل زده برای مطالعه میدانی و بررسی زوایای مختلف واقعه سیل و برآورد نیازهای خدماتی، فنی، امدادی با همکاری و مشارکت کارشناسان بسیجی وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مرتبط با مدیریت بحران سازمان بسیج مهندسین کشور را از جمله فعالیت‌هایی عنوان کرد که توسط بسیج این وزارتخانه در دست انجام است.

  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر