بخش برق
1398/01/24 11:52:14
مدیرعامل برق منطقه‌ای خوزستان:
خطر آب‌گرفتگی پست‌های برق "مهزیار" و "حمیدیه" در خوزستان برطرف شد
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: عملیات خاک‌ریزی و ایزوله‌سازی پست‌های برق 400 کیلوولت مهزیار و 132 کیلوولت حمیدیه برای مقابله با سیل به اتمام رسید و پست‌ها در وضعیت پایداری قرار گرفتند.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمود دشت‌بزرگ" با بیان اینکه پست 400 کیلوولت مهزیار به‌عنوان یکی از پست‌های مهم انتقال نیرو و تامین کننده برق بخش مهمی از غرب شهر اهواز، چند روز گذشته در خطر ورود سیلاب قرار داشت، افزود: بعد از آنکه طبق نقشه‌های حرکت سیلاب مشخص شد که پست در معرض خطر است اقدام به خاکریزی و سیلدبندی آن کردیم و با اقدامات انجام شده خطر ورود سیلاب به پست برطرف شد.
وی پست برق 132 کیلوولت شهرستان حمیدیه را یکی از پست‌های حساس و نیاز به مراقبت عنوان کرد و افزود: وقتی شهرستان حمیدیه در معرض سیلاب قرار گرفت به تبع آن پست برق هم در خطر آب‌گرفتگی قرار داشت، به همین علت با قید فوریت عملیات خاک‌ریزی و سیلدبندی این پست هم انجام گرفت و خطر آب‌گرفتگی آن برطرف شد.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان با بیان اینکه اخیراً نیز دو پست آهودشت در شوش و شمال غرب در اهواز کارهای استحکام‌بخشی آنها انجام شده است، تصریح کرد: در حال حاضر عملیات خاک‌ریزی و سیلد‌بندی در پست‌های میلاد آبادان و شیرین‌شهر شروع شده است.
وی با تشکر از همکاری مردم و شرکت‌هایی که به برق منطقه‌ای خوزستان در این بحران کمک کردند، گفت: از شرکت‌های توزیع نیروی برق خوزستان و اهواز و شرکت‌های برق منطقه‌ای کرمان، فارس، اصفهان، هرمزگان، باختر و تهران و به‌ویژه مردم محلی که در عملیات مقابله‌ای با سیلاب همکاری کردند کمال تقدیر و تشکر را دارم.
  • خبرنگار: حسن دهقاني
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر