بخش برق
1398/01/24 10:01:00
تلاش نیروهای عملیاتی توزیع برق تهران بزرگ در بازسازی شبکه برق آسیب دیده در طغیان رودخانه فرحزاد
نیروهای عملیاتی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، در نخستین روزهای سال جدید با همت منطقه برق سعادت آباد، نسبت به بازسازی شبکه برق آسیب دیده در طغیان رودخانه فرحزاد، اقدام کردند.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، نیروهای عملیاتی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، در نخستین روزهای سال جدید با همت منطقه برق سعادت آباد، نسبت به بازسازی شبکه برق آسیب دیده در طغیان رودخانه فرحزاد، اقدام کردند.به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، طغیان رودخانه فرحزاد، موجب وارد شدن خسارات به شبکه برق محدوده این منطقه شد که از آغازین ساعات بروز حادثه، نیروهای پرتلاش این شرکت با همت مدیر منطقه برق سعادت آباد نسبت به بازسازی شبکه و رفع مشکلات به وجود آمده اقدام کردند. 
سید منوچهر ساداتی مدیر منطقه برق سعادت آباد، با بیان اینکه سقوط 5 اصله پایه در اثر سیلاب و ریزش کوه موجب تخریب شبکه هوایی شده بود، در خصوص تلاش های نیروهای عملیاتی پرتلاش این شرکت در رفع بروز خسارات وارده به خبرنگار ما گفت: بارش شدید باران در روزهای دوازدهم و سیزدهم فروردین ماه موجب جاری شدن سیل و در پی آن تخریب جاده، ریزش کوه و آسیب جدی به شبکه توزیع برق محدوده منطقه شد که با توجه به عدم وجود مسیر دسترسی و امکان تردد خودروها و همچنین بسترهای مخابراتی، تردد اکیپ های عملیاتی و انتقال تجهیزات به صورت پیاده به محل صورت گرفت و در کمتر از 72 ساعت، با تلاش و زحمات 9 اکیپ عملیاتی، دو کیلومتر شبکه هوایی آسیب دیده بازسازی شد. 
وی افزود: رفع پارگی سیم، تعویض کنسول و مقره های شکسته، شاخه زنی، اصلاح فلش سکشن ها، نصب اسپیسر و ... از جمله اقداماتی است که در طول مسیر شبکه آسیب دیده انجام شده است. 
مدیر منطقه برق سعادت آباد، گفت: با توجه به هشدار سازمان هواشناسی و نیز مسدود بودن جاده خاکی و ریزش بهمن در برخی نقاط، 4 اکیپ عملیاتی به صورت پیاده از شبکه برق بازدید، خسارات وارده و امکان بروز هرگونه حادثه بررسی و مشکلات احتمالی برطرف شد. 

 

  • خبرنگار: محمدعلی منصوری
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر