بخش برق
1398/01/25 11:27:51
اصلاح و بهینه‌سازی شبکه‌های برق استان کهگیلویه و بویراحمد برای فصل تابستان
قائم مقام شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از اصلاح و بهینه‌سازی شبکه‌های برق مناطق مختلف این استان تا قبل از فصل تابستان امسال خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "نادر جانی‌پور" در حاشیه بازدید از اصلاح و بهینه‌سازی خط دو مداره برق بخش سپیدار بویراحمد گفت: براساس برنامه‌های زمان‌بندی شده، شبکه‌های فشار متوسط برق تا قبل از تابستان امسال اصلاح و بهینه‌سازی شده و البته اولویت این برنامه مربوط به خطوط دو مداره با فاصله‌های طولانی است.
 وی با بیان اینکه شبکه های برق در استان کهگیلویه و بویراحمد به‌دلیل شرایط خاص جغرافیایی در مناطق سخت‌گذر با مسافت طولانی قرار دارند، اظهارداشت: شرکت توزیع نیروی برق این استان عملیات تعمیر، اصلاح و بهینه‌سازی شبکه‌های فشار متوسط برق را آغاز کرده است.
قائم‌مقام شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: طول شبکه برق فشار متوسط در شهرستان کهگیلویه به میزان 600 کیلومتر بوده که به‌طور حتم برای برق‌رسانی به مشترکان با این میزان مسافت، تلاش فراوانی باید نمود.
جانی‌پور با تاکید براینکه شرکت توزیع نیروی برق استان با تمام توان خدمات‌رسانی لازم و پایدار را به مشترکان خود ارائه خواهد کرد، یادآورشد:‌ 9 گروه ویژه عملیاتی به‌همراه تعدادی از پیمانکاران بخش خصوصی، کار اصلاح و بهینه سازی شبکه‌های فشار متوسط برق را برعهده خواهند داشت.
وی گفت: طول شبکه های فشار متوسط و ضعیف برق در این استان بیش از 10 هزار کیلومتر بوده که همگی هوایی و کار اصلاح و بهینه‌سازی آنها نیاز به زمان و شرایط مساعد جوی دارد.
قائم مقام شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد، پایدارنمودن شبکه‌های برق، جلوگیری از نوسانات و قطعی‌های مکرر و کیفیت بخشی به برق‌رسانی به مشترکان را از مهم‌ترین فواید اصلاح و بهینه‌سازی شبکه‌های برق برشمرد و افزود: شرکت توزیع نیروی برق استان برای جلوگیری از مشکلات احتمالی، هم اکنون فعالیت گسترده خود برای تامین برق پایدار را آغاز کرده است.
قائم مقام شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: تمامی شهرستان‌های استان دارای خطوط دو مداره برق بوده که تعمیر و اصلاح این خطوط با رعایت اولویت‌ها در دستور کار قرار گرفته و تیم‌های عملیاتی و بخش خصوصی با تمام توان برنامه‌های لازم را اجرایی می‌کنند.
  • خبرنگار: ضرغام علی‌بازی
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر