بخش آب و فاضلاب
1398/01/27 08:14:00
خسارت سيل به تاسيسات آبرساني 20 شهر خراسان رضوي
خسارت سيل به تاسيسات آبرساني 20 شهر خراسان رضوي در سال جاري به حدود 130 ميليارد ريال رسيد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مدير دفتر مديريت بحران و پدافند غيرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوي گفت: در پي بارش شديد باران در روزهاي 6، 18 و 25 فروردين 98 و جاري شدن سيل در استان خراسان رضوي، تاسيسات آبرساني شهرهاي نيشابور، فيض آباد، کاشمر، کندر، خرو، گلمکان، بردسکن، انابد، شهرآباد، کلات، باخرز، بجستان، گناباد، تربت‌حيدريه، تربت‌جام، نيل‌شهر، جغتاي، گلبهار، طرقبه و زاوين دچار خسارت شد.
"رضا ياقوتي‌نيا" خسارت‌هاي سيل ششم فروردين را شامل تخريب و شکستگي دو هزار و 900 متر خطوط انتقال، آسيب به اتاقک و حصار چند حلقه چاه و تخريب ديواره چاه با عمر بين يک تا 15 سال اعلام کرد و افزود: تاسيسات زيربنايي آب در اين مرحله 46 ميليارد و 700 ميليون ريال خسارت ديد.
به گفته وي در جريان سيل 18 فروردين هم به تاسيسات آب شهرهاي جغتاي، طرقبه، گلبهار، کلات، زاوين، بردسکن، انابد، شهرآباد، تربت‌حيدريه، تربت‌جام و نيل‌شهر 44 ميليارد و 600 ميليون ريال خسارت وارد آمد.
مدير دفتر مديريت بحران و پدافند غيرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوي، ميزان خسارت به تاسيسات آب هشت شهر در مرحله سوم(25 فروردين) را 38 ميليارد ريال برآورد کرد و اظهار داشت: خسارت به خطوط انتقال و شبکه‌هاي توزيع و 30 انشعاب آب، خارج شدن چشمه و قنات از مدار بهره‌برداري، آب‌گرفتگي ايستگاه پمپاژ، مخزن ذخيره و افزايش کدورت در محل برداشت آب از چشمه از جمله آسیب‌های سيل اخير بوده است.
ياقوتي‌نيا همچنين از ارسال يک دستگاه پمپ خودمکش شش اينچ به کلات براي تخليه آب مسجد کبود اين شهر خبر داد که با همکاري آبفاي مشهد اقدام به تخليه آب در محل شد.
  • خبرنگار: علیرضا صنعت‌نگار
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر