بخش آب و فاضلاب
1398/01/28 13:04:25
مدیرعامل آبفای استان تهران:
380 دستگاه تجهیزات و 160 نیروی امدادی به مناطق سیل‌زده اعزام شده‌اند
مدیرعامل آبفای استان تهران گفت: از آغاز جاری‌شدن سیل اخیر در کشور 380 دستگاه تجهیزات و 160 نیروی امدادی آبفای استان تهران برای امدادرسانی در مناطق سیل‌زده کشور از جمله گلستان، خوزستان و لرستان اعزام شده‌اند.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، محمدرضا بختیاری در این باره افزود: نیروها و تجهیزات آبفای استان تهران به سه استان گلستان، خوزستان و لرستان اعزام شده‌اند. 
به گفته بختیاری تجهیزات ارسالی شامل انواع تریلر وکامیونت، جرثقیل، بیل مکانیکی، باب‌کت و پیکور، تانکر سیار، ثابت و تاشوی آب‌رسانی، آزمایشگاه سیار، واترجت، خودرو‌های عملیاتی دوکابین، انواع پمپ-های خودمکش و لجن‌کش و موتور برق، موتور جوش، موتور برش و ... هستند. 
بختیاری ادامه داد: نیروهای امدادی آبفای استان تهران در قالب گروه‌های کارشناسی متخصص و مدیریتی، تعمیرات شبکه و خطوط انتقال، تعمیرات پمپ، جوشکار حرفه¬ای، آزمایشگاه و کنترل کیفی و گروه نگهداری و رفع انسداد شبکه فاضلاب مشغول خدمات‌رسانی به مناطق سیل‌زده هستند. 
او با اشاره به اقدامات این شرکت در مناطق سیل‌زده استان گلستان گفت: تاکنون 65هزار لیتر آب بسته‌بندی و انواع پمپ کف‌کش و موتور برق به آق قلا ارسال شده و هشت نفر در قالب دو تیم عملیاتی متخصص تاسیسات برقی و مکانیکی با تمام تجهیزات و ابزارهای مورد نیاز و چهار تیم عملیاتی تخصصی 11 نفره برای رفع حوادث و تعمیرات شبکه و انشعابات همراه با تجهیزات اعزام شده‌اند؛ همچنین چهار تیم پشتیبانی در صورت نیاز، آماده اعزام هستند. 
مدیرعامل آبفای استان تهران در باره اقدامات امدادرسانی همکارانش در استان خوزستان گفت: از جمله فعالیت‌های همکاران آب و فاضلاب استان تهرا ن در مناطق سیل‌زده خوزستان می‌توان به این موارد اشاره کرد؛ تامین و توزیع 10هزار لیتر آب آشامیدنی، جانمایی و نصب 65 دستگاه تانکر ثابت به منظور توزیع آب شرب، تعمیر 50 رشته خطوط اصلی و انشعاب آب با قطر 2.1 تا 8 اینچ، ترمیم سیل¬بند شکسته‌شده به طول 100 متر در روستای سابله (قدرت‌آباد) بین سوسنگرد و بستان، استقرار 9 دستگاه پمپ SP (خودمکِش) با قطرهای 4، 6، 8 و 12 اینچ در شهر اهواز برای تخلیه فاضلاب، جلوگیری از گسترش سیلاب و تخلیه و لای‌روبی معابر و منازل، بازسازی لوله جمع‌آوری شبکه فاضلاب در شهر سوسنگرد، نمونه‌برداری و کنترل کیفیت آب شرب با استقرار آزمایشگاه سیار، تعمیر و راه‌اندازی پمپ‌های دیزل آبفای بستان اشاره کرد. 
به گفته بختیاری از جمله اقداماتی که در لرستان صورت گرفته، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: شست‌وشوی گل و لای از خیابان‌های اصلی و منازل به وسیله هفت دستگاه واتر جت، شست‌وشوی 30 کیلومتر از منهول‌ها و خطوط اصلی فاضلاب شهر پل‌دختر با استفاده از واترجت، رفع گرفتگی سیفون 40 اشتراک، استقرار 14 دستگاه تانکر سیار و تامین آب شرب بهداشتی، اجرای 600 متر لوله پلی‌اتیلن سایز 200 میلی¬متر به منظور آب‌رسانی به شهر پل‌دختر، ‌اجرای 52 متر لوله¬گذاری با لوله 150 میلی¬متر فولادی برای آب‌رسانی به روستای چگینی‌ وساخت چهار علمک برداشت آب به منظور آبگیری تانکرهای سیار.

  • خبرنگار: رویا مرادی زاده
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر