بخش آب و فاضلاب
1398/02/23 15:22:23
آبرسانی به "شیرین‌شهر" خوزستان به حالت عادی بازگشت
مدیر امور آب حیات خوزستان گفت: با تلاش کارکنان مجموعه آب حیات، آبرسانی به مردم شیرین شهر در جنوب غربی اهواز از سرگرفته شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، محمد مهدی زاده با اعلام مطلب فوق اظهار نمود: با فروکش کردن سیلاب در شیرین شهر، حوضچه های انتقال آب این شهر که به زیر آب رفته بود از محاصره آب خارج شد و مورد بازدید و بررسی قرار گرفت.
وی افزود: به منظور رفع آسیب‌های وارده و اتصال مجدد شبکه آبرسانی این شهر اکیپ تعمیراتی آب حیات با تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز در محل حادثه حاضر شدند و در عملیاتی سخت و منحصر به فرد با نصب دو عدد کمربند استیل 250 میلیمتر در عمق یک متری زیر آب موفق به نصب و راه اندازی مجدد خط انتقال آبرسانی به شیرین شهر شوند.
مهدی‌زاده یادآور شد: به‌دلیل حجم آب ورودی تا به امروز امکان بازدید و رفع مشکل وجود نداشت که خوشبختانه با فروکش کردن سطح آب با ترمیم شکستگی ناشی از سیلاب از هدررفت آب نیز و افت فشار نیز پیشگیری گردید.
مدیر اداره آب حیات در ادامه از نصب یک دستگاه ترانسفورماتور 250 کیلووات و راه‌اندازی یک دستگاه پمپ شناور 73 کیلووات در تاسیسات گلالک آب حیات واقع در شهرستان شوشتر خبر داد.
وی با بیان اینکه اصلاح خرابی ها و خسارات وارده به تاسیسات ناشی از سیل با تمام توان در دستور کار است، گفت: تاسیسات آب حیات در بخش مرکزی دارای 16 کیلومتر شبکه برق اختصاصی است که جایگزینی و نصب ترانسفورماتور 250 کیلووات در سایت فلمن 2 تاسیسات مرکزی با تکیه بر دانش و تجربه پرسنل زحمتکش اداره آب حیات در کوتاه ترین زمان ممکن انجام شد.
مهدی زاده هدف از نصب و راه اندازی پمپ شناور را حفظ و پایداری آبرسانی به مشترکین همزمان با آغاز فصل گرما و افزایش مصرف آب عنوان و خاطر نشان کرد: از آنجایی که بخش مهمی از مشترکین آب حیات را صنایع و کارخانجاتی که چرخ صنعت استان را می چرخانند، تشکیل می دهد؛ لذا به‌منظور تامین آب مورد نیاز آنها این اقدام در سایت A گلالک صورت پذیرفت.
 
  
 

  • خبرنگار: راشین نجارپور
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر