بخش آب و فاضلاب
1398/02/23 10:03:21
رفع مشکل پس‌زدگی فاضلاب در 3 نقطه بحرانی شهر اهواز
مدیر اجرایی طرح‌های فاضلاب خوزستان گفت: مشکل پس‌زدگی فاضلاب در سه نقطه بحرانی مناطق كوي‌ملت، پرديس و کیانپارس در اهواز، با حضور شبانه‌روزي کارکنان آبفای خوزستان، اداره آبفای خرمشهر و بكارگيري تمامی امكانات و تجهيزات لازم برطرف شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "فرزان عباسیان" مدیر اجرایی طرح‌های فاضلاب خوزستان با اشاره به اینکه بحرانی‌ترین منطقه اهواز پردیس بود که در شرایط بسیار حاد فاضلاب قرار داشت، افزود: برای رفع مشکل، از طریق نصب سه دستگاه پمپ 45 کیلووات در کوی مجاهد و اجرای دو خط 315 و 450 میلی‌متری به‌طول 1200 متر دفع فاضلاب در اين منطقه انجام شد.
وی ادامه داد: همچنین با تامین 1400 متر لوله 315 میلی‌متری تحت فشار و ایجاد یک منهول پمپ موقت مشکل پس‌زدگی فاضلاب در منطقه پردیس و کوی مجاهد تا محدوده رودخانه برطرف شد.
عباسیان عنوان کرد: همزمان با توجه به اجرای خط و ایستگاه پمپاژ فاضلاب در منطقه پردیس، اکیپ عملیاتی آبفای خرمشهر در منطقه مستقر و با اقدامات شبانه‌روزی ساماندهی پس‌زدگی، جمع‌آوری فاضلاب و شست‌وشوی خیابان‌های بحرانی فاضلاب در این منطقه انجام شد.
مدیر طرح‌های فاضلاب آبفای خوزستان به مشکل پس‌زدگی فاضلاب در منطقه کیانپارس اشاره کرد و گفت: با توجه به فرسوده بودن خط اصلی کیانپارس و نشتی این خط در خیابان 13، از طریق اعزام پیمانکار نسبت به اصلاح خیابان مذکور اقدام لازم انجام و مشکل پس زدگی فاضلاب در منطقه کیانپارس برطرف شد.
وی اظهار کرد: در خیایان دانیال و بلوار کوروش نیز مشکل پس‌زدگی فاضلاب ایجاد شده بود که آبفای خوزستان نسبت به برطرف کردن مشکل پس‌زدگی در کلکتور اصلی این منطقه با اجراي خطوط تحت فشار به قطرهای ١٥٠ تا ٣٥٠ ميلي‌متر به‌طول ٥٠٠ متر و همچنين اجراي خطوط تحت فشار به قطر ٦٢٠ ميلي‌متر به‌طول ٦٥٠ متر در حال اقدام و بازسازي كامل است.
عباسیان خاطرنشان کرد: مدیریت بازرگانی آبفای خوزستان مسئولیت پشتیبانی تامین تجهیزات رفع
بحران فاضلاب در شهر اهواز را بر عهده داشت که با تامین پمپ‌ها و لوله‌‌های مورد نیاز اقدام قابل توجهی در تسریع روند اجرایی بحران فاضلاب در شهر اهواز صورت گرفت.
  • خبرنگار: راشین نجارپور
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر