بخش آب و فاضلاب
1398/02/24 13:19:04
با هدف مدیریت مصرف برق انجام می‌شود؛
تغییر ساعت کار ۴۷ ایستگاه پمپاژ آب در تهران
شرکت تأمین و تصفیه آب و فاضلاب تهران به‌منظور مدیریت بار و کاهش مصرف برق در زمان اوج مصرف، تفاهم‌نامه‌ای با شرکت توزیع نیروی برق تهران امضا کرد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "شهرام کوشافر" مدیر دفتر نظارت بر تأسیسات برق شرکت آبفای تهران در تشریح این تفاهم‌نامه گفت: به‌منظور مدیریت مصرف برق در ساعات اوج مصرف (۱۲ تا ۱۶)، ساعت کار ۴۷ ایستگاه پمپاژ از ۱۵خرداد تا ۱۵شهریور به ساعات غیر اوج مصرف انتقال خواهد یافت.
او ادامه داد: حداقل بازه قابل قبول همکاری در دوره زمانی اجرای طرح پنج روز کاری متوالی است و متوسط دیماند مصرفی در هر روز از میانگین دیماند مصرفی چهار ساعت قبل از ساعت توافق‌شده برای همکاری، مورد محاسبه قرار خواهد گرفت.
وی اضافه کرد: مقدار کاهش قدرت از تفاضل متوسط دیماند مصرفی و متوسط دیماند ساعات همکاری در هر روز به دست خواهد آمد و پاداش بهای قدرت و بهای انرژی با توجه به جدولی مشخص محاسبه و لحاظ می‌شود.
به گفته کوشافر در سال گذشته مبلغ چهار میلیارد و 750 میلیون ریال پاداش صرفه‌جویی برق از طریق مدیریت بار از سوی شرکت توزیع نیروی برق محاسبه شد که از مبلغ بدهی‌های معوق شرکت تامین و تصفیه کاهش یافت.
  • خبرنگار: رویا مرادی زاده
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر