بخش آب و فاضلاب
1398/02/24 15:41:44
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان خبر داد:
آبرسانی به 250 روستای استان لرستان در سال جاری
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان از برنامه‌ریزی و آغاز اجرای پروژه آبرسانی به 250 روستای استان در سال جاری خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علیرضا کاکاوند" افزود: این پروژه‌ها جدا از مسئله سیلاب اخیر لرستان بوده که با اعتباری بالغ بر 800 میلیارد ريال در دست اجراست.
وی تصریح کرد: روند اجرای این طرح‌ها مطلوب بوده و در تلاش هستیم تا در سال جاری آبرسانی به این روستاها انجام شود.
وی شاخص بهره‌مندی روستاهای لرستان را 80.37 درصد عنوان کرد و اظهار داشت: با بهره‌برداری از طرح‌های در دست اجرا، ضریب بهره‌مندی آبرسانی به روستاهای لرستان با سه درصد افزایش به 83.5 خواهد رسید.
 
تلاش برای وصل اصولی روستاها به شبکه آبرسانی
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان از تلاش این شرکت برای وصل اصولی روستاهای تحت پوشش به شبکه آبرسانی پایدار خبر داد و افزود: بعد از سیل اخیر در لرستان بیش از 262 میلیارد تومان به شبکه‌های آبرسانی روستایی خسارت وارد شده که نیروهای این شرکت در روزهای نخست با وصل آب روستاها توانستند مشکل آب را در مناطق سیل‌زده رفع کنند.
وی تصریح کرد: نیروهای این شرکت برای وصل کردن روستاها به شبکه پایدار در تلاش هستند که در این میان به‌دلیل حجم خسارات سنگین نیازمند زمان برای انجام کار هستیم.
کاکاوند اضافه کرد: در حال حاضر به‌دلیل ضعیف بودن شبکه برق برای ایستگاه‌های پمپاژ و عبور ماشین آلات راهسازی از مسیر لوله‌ها با مشکلاتی همراه هستیم.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده در بازه زمانی دو ماهه می‌توانیم مشکلات این روستاها را در راستای وصل اصولی به منابع پایدار رفع کنیم.
در سیل فروردین 98 به تاسیسات آبرسانی بیش از 976 روستای استان خسارات زیادی وارد شد.
  • خبرنگار: کیومرث حسن نژاد
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر