بخش آب و فاضلاب
1398/03/20 11:42:44
اقدامات انجام شده برای رفع افت فشار آب در اهواز تشریح شد؛
شناسایی نقاط بحرانی شبکه توزیع آب اهواز/ اقدام عملی برای حل مشکل قطعی‌های پراکنده
سرپرست شرکت آب و فاضلاب اهواز، از شناسایی نقاط بحرانی و تعویض شیرآلات معیوب شبکه توزیع آب به‌صورت شبانه‌روزی توسط واحدهای عملیاتی در این شهر خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "صادق حقیقی‌پور" با بیان اینکه به‌منظور تقویت فشار شبکه آبرسانی به‌ویژه منطقه صادقیه اهواز، انجام عملیات اتصال شبکه ۳۰۰ به ۶۰۰ میلی‌متری موجب ایجاد نتایج مطلوبی شد، گفت: طرح‌های اجرایی برای حل مشکل تمامی مناطق دچار کم فشاری آب در شهر اهواز، تهیه شده و آماده ابلاغ به پیمانکاران مربوطه توسط معاونت مهندسی و توسعه است.
وی افزود: در راستای تحقق رسالت آبرسانی، شرکت آبفای اهواز درخصوص بکارگیری و ارسال تانکرهای آبرسانی شهری سیار نیز اقدام نموده و آب شرب را به‌صورت استاندارد، مناسب و تصفیه شده به مناطق کم فشار شبکه به‌صورت شبانه‌روزی ارسال می‌کند و در جهت رفع مشکل مشترکان به‌صورت کوتاه‌مدت پیگیری‌های لازم را به‌عمل آورده است.
سرپرست شرکت آب و فاضلاب اهواز با اشاره به افزایش مصرف در ماه رمضان همزمان با شروع فصل گرما یادآور شد: از پنجم خردادماه با بروز مشکل در تاسیسات برقی یکی از منابع تامین آب(حیات شوشتر) و قطع آورد به اهواز(کاهش دبی پس از رفع معضل) و عدم آبگیری مخازن ارتفاعات حصیرآباد که وظیفه تامین فشار و پایداری شبکه توزیع آب به‌ویژه در مناطق شرقی اهواز را به‌عهده دارد، روبرو شدیم .
حقیقی‌پور همچنین به ایجاد نقص فنی در تأسیسات اصلی آبرسانی اهواز (شماره ۲) در مدت افت فشار آب در شهر اشاره کرد و افزود: شکستن بخشی از تاسیسات مهم تصفیه آب در دو مرحله به فاصله یک شبانه‌روز در این تاسیسات باعث کم فشاری شبکه توزیع آب کلانشهر اهواز بخصوص مناطق انتهایی شبکه مانند کوی صادقیه، منازل راه کربلا، خیابان‌های بشارت، ۲۵۴ دستگاه صنایع فولاد، کوی مهدیس، اسلام آباد شرقی، منطقه گلستان، پردیس، کوی سیاحی شد.
وی تصریح کرد: بلافاصله تمامی واحدهای عملیاتی با در نظر گرفتن شرایط موجود، شروع به شناسایی نقاط بحرانی، مرئی‌سازی، مانور شیرآلات و روانکاری، احیا و تعویض شیرآلات تأثیرگذار و معیوب شبکه توزیع به‌صورت شبانه‌روزی و بی‌وقفه کردند.
سرپرست شرکت آب و فاضلاب اهواز ضمن عذرخواهی از شهروندان در مدت کم فشاری شبکه توزیع آب گفت: تلاش شبانه‌روزی کارکنان این مجموعه در راستای رضایتمندی مردم اهواز و رفع مشکلات تا حصول نتیجه نهایی ادامه خواهد داشت.
  • خبرنگار: شیرین پارسا فخر
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر