بخش آب و فاضلاب
1398/04/18 00:20:00
تشریح آخرین وضعیت آب شرب مناطق زلزله‌زده در خوزستان
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: در بحث تأمین آب شرب مورد نیاز مردم مناطق زلزله‌زده استان، به‌ویژه شهرستان مسجدسلیمان هیچ مشکلی وجود ندارد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "صادق حقیقی‌پور" اظهار کرد: با توجه به اینکه مرکز زلزله خوزستان شهرستان مسجدسلیمان بود، در اثر لرزش ابتدایی فقط برق تأسیسات تلمبه‌خانه سد گدار قطع شد.
وی افزود: در این زمینه با تلاشی که از سوی همکاران در صنعت برق انجام گرفت در کمتر از یک ساعت برق این تلمبه‌خانه وصل شد و در حال‌حاضر مشکلی در بحث تأمین آب در مناطق زلزله‌زده استان و به‌ویژه شهرستان مسجدسلیمان وجود ندارد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان تصریح کرد: برخی از تأسیسات و مخازن آبرسانی در مناطق زلزله‌زده دچار آسیب شده‌اند، اما آسیب به شکلی نبوده که منجر به قطع خدمات رسانی به مردم شود.
حقیقی‌پور خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ممکن است در روستاها دچار مشکلاتی در بحث تأمین آب شویم، آب بسته‌بندی تهیه شده تا در صورت نیاز به آن مناطق ارسال شود و جای نگرانی در این زمینه نیست.
صبح دوشنبه زمین لرزه‌ای به قدرت ۵.۷ ریشتر شهرستان مسجدسلیمان در خوزستان را لرزاند که خوشبختانه به تاسیسات آب و برق منطقه آسیب جدی وارد نشد.
  • خبرنگار: راشین نجارپور
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر