بخش آب و فاضلاب
1398/04/19 12:24:31
اجرای طرح آبرسانی در 4 شهر استان مازندران
مدیر امور آب و فاضلاب شهری تنکابن از اجرای پنج طرح آبرسانی در شهرهای "شیرود"، "نشتارود"، "تنکابن" و "خرم‌آباد" در استان مازندران خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مهرداد مقدس‌خو" گفت: پنج طرح آبرسانی شامل حفر و تجهیز چهار حلقه چاه، احداث سه مخزن بتنی به ظرفیت 16 هزار متر مکعب، یک باب ایستگاه پمپاژ، 48 هزار متر شبکه توزیع آب و خط انتقال در شهرهای شیرود، نشتارود، تنکابن و خرم‌آباد در حال اجراست.
وی درخصوص اجرای طرح‌های آبرسانی در شیرود افزود: عملیات حفر یک حلقه چاه با آبدهی 25 لیتر در ثانیه در این شهر به اتمام رسیده و اکنون در مرحله تجهیز قرار دارد.
مقدس‌خو با اشاره به احداث 6500 متر خط انتقال و شبکه اصلی توزیع آب با هدف انتقال آب از چاه‌های تامین کننده به شبکه توزیع و اجرای خط خروجی و ورودی مخزن تصریح کرد: به‌منظور ایجاد ذخیره مناسب برای تامین آب مورد نیاز در ساعات پیک مصرف و زون‌بندی شبکه، زمین مورد نیاز برای احداث مخزن ذخیره بتنی به حجم یک هزار متر مکعب خریداری شده است.
مدیر امور آبفای تنکابن، بهسازی و مهندسی مجدد یک باب ایستگاه پمپاژ برای تامین فشار و آبدهی مناسب در سطح شهر، احداث 2500 متر خط انتقال به‌منظور انتقال آب به باغ نظر و افزایش توان انتقال آب به شبکه توزیع از ایستگاه پمپاژ را از مهم‌ترین طرح‌های آبرسانی شهر نشتارود عنوان و تصریح کرد: این دو طرح در مرحله طراحی و انتخاب پیمانکار و تهیه اسناد مناقصه قرار دارد.
مقدس‌خو، از اتمام ساخت مخزن ذخیره بتنی 10 هزار متر مکعبی و اجرای بخش عمده عملیات احداث خط انتقال آب به‌طول 14هزار متر در اقطار 400 تا 600 میلی‌متری در تنکابن خبر داد و اظهار داشت: به‌منظور توسعه شبکه و آبرسانی به نقاط انتهایی شبکه در شرق و غرب این شهر ایجاد 12هزار متر شبکه توزیع اصلی در دستور کار قرار گرفته که تا کنون شش هزار متر از این طرح اجرایی شده است.
وی ادامه داد: سه حلقه چاه با آبدهی 150 لیتر در ثانیه با هدف مقابله با کمبود آب در پیک مصرف، حفر و تجهیز شده و در مدار بهره‌برداری قرار گرفته است.
مدیر امور آبفای تنکابن به طرح‌های آبرسانی در شهر خرم‌آباد اشاره کرد و گفت:  75 درصد از عملیات ساخت مخزن ذخیره پنج هزار متر مکعبی بتنی اجرایی شده است.
وی ادامه داد: برای انتقال آب چاه‌های تامین‌کننده به مخازن و شبکه توزیع و اجرای زون‌بندی و توسعه شبکه و آبرسانی به نقاط انتهایی شبکه، احداث 13هزار متر خط انتقال و شبکه توزیع آب در این شهر در دستور کار قرار گرفته که تا کنون یک‌هزار متر از خط انتقال اجرایی شده است.
مدیر امور آبفای تنکابن خاطرنشان کرد: طراحی ایجاد شبکه توزیع در این شهر انجام شده و در مرحله تهیه اسناد مناقصه و انتخاب پیمانکار است.
  • خبرنگار: بهمن آذرمنش
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر