بخش آب و فاضلاب
1398/04/29 18:44:57
مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی استان تهران:
مشکل کم‌آبی و افت فشار شهرستان پیشوای تهران حل شد
مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی استان تهران از برطرف شدن مشکلات کم‌آبی و افت فشار شهرستان پیشوا در استان تهران خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "علیرضا کارگری" با بیان اینکه در حال‌حاضر قطعی آب در پیشوا نداریم، افزود: هم اکنون میزان تولید آب شرب پیشوا متناسب با تعداد جمعیت است، اما به‌دلیل گرمای بیش از حد هوا و به تبع آن افزایش مصرف آب در برخی مواقع با افت فشار مواجه هستیم.
وی اظهار داشت: در بازدید معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آبفای استان تهران از وضعیت آبرسانی شهر پیشوا، نقاط مرتفع که با کم‌آبی و افت فشار روبرو هستند از نزدیک مورد بازدید قرار گرفتند و راهکارهای برون‌رفت از این مشکلات نیز برای شهروندان تشریح شد.
 کارگری با بیان این مطلب که جهت گذر از ایام پیک مصرف و بحران آبی نیاز به مشارکت شهروندان داریم، خاطرنشان کرد: تمام نیروهای آبفای پیشوا به‌صورت شبانه‌روزی در حال تلاش هستند تا مشکل کم‌آبی و افت فشار برطرف شود، از شهروندان تقاضا داریم در این روزها و به‌ویژه ساعات اوج مصرف، در مصرف آب صرفه‌جویی نمایند تا در ساعات پیک مصرف دچار افت فشار در شبکه نشویم.
مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی استان تهران اضافه کرد: به‌دلیل گرمای زیاد، زمان اوج مصرف آب نیز افزایش‌یافته که همین مسئله سبب کاهش فشار آب می‌شود و نیاز است شهروندان پمپ و مخزن ذخیره برای ساختمان‌های آپارتمانی مطابق استانداردهای نظام مهندسی نصب کنند.
وی در پایان با اشاره به اینکه به‌دلیل مصرف زیاد و کاهش ارتفاع مخازن در تعدادی از مناطق با افت فشار آب روبه‌رو هستیم، افزود: به‌منظور جلوگیری از تلفات آب و مدیریت مصرف به‌ویژه در ساعات پیک مصرف، قطع و کشف انشعاب‌های غیرمجاز به‌صورت مستمر و شبانه‌روزی در حال انجام است.

  • خبرنگار: حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر