بخش آب و فاضلاب
1398/04/30 12:36:42
آغاز عملیات نشت‌یابی شبکه آبرسانی در 8 شهر استان یزد
مدیر دفتر مدیریت مصرف و کاهش آب بدون در آمد شرکت آب و فاضلاب استان یزد، از آغاز عملیات شناسایی نشت‌های نامرئی در شبکه توزیع، انشعاب و خطوط انتقال با استفاده از تجهيزات پيشرفته نشت‌يابي در هشت شهر استان یزد خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "سیاوش پاکدل" گفت: این عملیات در 295 کیلومتر از شبکه آبرسانی به تفکیک در شهرهای ابرکوه به‌طول 25 کیلومتر، اشکذر 10 کیلومتر، بافق 50 کیلومتر، تفت 30 کیلومتر، مهریز 50 کیلومتر، میبد 70 کیلومتر، ندوشن 30 کیلومتر و هرات به‌طول 30 کیلومتر اجرا خواهد شد.
مدیر دفتر مدیریت مصرف و کاهش آب بدون در آمد شرکت آب و فاضلاب استان یزد افزود: این عملیات تاکنون در شهرهای تفت و مهریز به پایان رسیده که با شناسایی و مرمت نقاط دارای نشت شبکه، حدود چهار لیتر بر ثانیه معادل 126 هزار متر مکعب در سال از هدررفت آب در این شهرها جلوگیری شده است.
وی با بیان اینکه عملیات نشت‌یابی در این شهرها با هدف جلوگیری از هدررفت و مدیریت مناسب‌تر شبکه توزیع آب و با اعتباری بالغ بر 876 میلیون ریال از محل اعتبارات داخلي شركت در حال انجام است، گفت: میزان آب بدون درآمد در شرکت آبفای یزد بر اساس بالانس سال 97، حدود 16.8 درصد بوده که از اين مقدار 9.5 درصد سهم هدررفت واقعي آب بوده است.
  • خبرنگار: الهام‌السادات گلزاری
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر