بخش آب و فاضلاب
1398/04/30 13:45:10
افزایش 20 هزار مترمکعبی ظرفیت مخازن آب شرب سنندج
مدیرعامل شرکت آبفای کردستان، از برنامه‌ریزی برای افزایش 20 هزار مترمکعب به ظرفیت مخازن آب شرب سنندج خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "محمدحسین محمدی" اظهار کرد: چندین پروژه عمرانی شامل احداث مخازن، احداث ایستگاه‌های پمپاژ، خطوط انتقال و اصلاح شبکه توزیع آب در شهر سنندج به‌منظور افزایش تاب‌آوری به‌ویژه در هنگام قطع برق در تابستان سال جاری وارد مدار بهره‌برداری می‌شوند.
وی ادامه داد: این پروژه‌ها شامل مخزن 5 هزار مترمکعبی ثقلی بهاران، 5 هزار مترمکعبی خضر زنده، 7 هزار مترمکعبی فیض‌آباد، 500 متر مکعبی تپه روسی، مخزن 2500 متر مکعبی مسکن مهر2 و ایستگاه پمپاژ مسکن مهر یک است.
وی با بیان اینکه این پروژه‌ها در مجموع 20 هزار مترمکعب ظرفیت مخازن را افزایش خواهد داد، افزود: علاوه بر این پروژه‌ها، اجرای چند خط انتقال با هدف رفع مشکل کم‌آبی به‌صورت اساسی و دائمی نیز در برنامه قرار دارد که در چند نقطه از شهر سنندج شامل شهرک زاگرس، آبیدر و حسن آباد به‌زودی وارد مدار بهره‌برداری خواهد شد.
محمدی تصریح کرد: یکی از این خطوط مربوط به خط رفت و برگشت مسکن مهر 2 به ناحیه منفصل شهری حسن آباد و خط انتقال دیگر از مخزن حسن‌آباد به شهرک زاگرس به‌طول دو کیلومتر است که با هدف ارتقای قابلیت اطمینان بخشی شبکه، تأمین فشار آب و دبی مناسب انجام می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: مشکلات کمبود فشار آب برخی از مناطق ناحیه منفصل نایسر از جمله شهرک فرهنگیان، سیرانگاه و... با انجام اقدامات اصلاحی برطرف و بهره‌برداری از مخزن برازان 3 به ظرفیت 2000 متر مکعب در ناحیه منفصل نایسر در دستور کار این شرکت قرار دارد.
مدیرعامل شرکت آبفای کردستان افزود: برای دستیابی به این هدف باید چند کار انجام شود که اجرای ایستگاه پمپاژ، خط انتقال مخزن نایسر به برازان 3 (حدود دو کیلومتر اجرا شده است) و همچنین خط برگشت مخزن برازان 3 از آن جمله بوده که با تکمیل این طرح‌ها، بخش عمده مشکلات منطقه نایسر حل خواهد شد.
  • خبرنگار: ادریس شریفی
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر