بخش آب و فاضلاب
1398/05/06 13:56:00
مدیرعامل آبفار لرستان در گفت‌و‌گو با پاون:
آب شرب روستاهای "چم‌سنگر" و "چم‌شکر" در استان لرستان وصل شد/ مشکل آب شرب این مناطق تا یک‌ماه آینده به‌صورت کامل حل می‌شود
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان گفت: در حال‌حاضر مشکل تامین آب شرب روستاهای "چم‌سنگر" و "چم‌شکر" از توابع بخش پاپی شهرستان خرم‌آباد که به‌دلیل شکستگی لوله فرسوده به‌مدت چهار روز دچار افت فشار و در برخی مواقع قطعی شده بود، به‌طور کامل حل شده است.

"علیرضا کاکاوند" در گفت‌و‌گو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، با بیان اینکه از اواخر سال گذشته در این منطقه حفر یک حلقه چاه آب در دستور کار قرار گرفت، ادامه داد: حفر و تجهیز این چاه هم‌اکنون 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با اتمام آن تا یک‌ماه آینده مشکل آب شرب این مناطق به‌صورت پایدار حل خواهد شد.
وی افزود: به‌رغم اینکه ساکنان دو روستای چم‌سنگر و چم‌شکر تاکنون حاضر به دریافت انشعاب نشده‌اند و زیرمجموعه این شرکت محسوب نمی‌شوند، اما خدمات این شرکت همچنان در این دو روستا برقرار بوده است، بنابراین تداوم خدمات‌رسانی به این روستاها مستلزم دریافت انشعاب است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان با اشاره به اینکه آب این روستاها از طریق چشمه‌ای که سال‌ها پیش توسط جهاد ایجاد و لوله‌کشی شده تامین می‌شود، اظهار کرد: در مدتی که به‌دلیل شکستگی لوله فرسوده، انتقال آب به این روستاها دچار مشکل شده بود، با حضور گروه‌های عملیات این شرکت در منطقه آب شرب اهالی روستاهای چم‌سنگر و چم‌شکر از طریق آبرسانی سیار تامین شده است.
کاکاوند، تداوم ارائه خدمات این شرکت را مستلزم دریافت اشتراک از سوی ساکنان روستاهای مذکور دانست و از اهالی این روستاها خواست نسبت به دریافت قانونی انشعاب اقدام کنند.
  • خبرنگار: حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر