بخش آب و فاضلاب
1398/06/10 09:04:00
مدیر اجرایی شرکت فاضلاب تهران خبر داد:
پیشرفت ۹۵ درصدی شبکه فاضلاب مناطق مرکزی تهران
مدیر اجرایی شرکت فاضلاب تهران از پیشرفت ۹۵ درصدی عملیات اجرایی شبکه جمع‌آوری و انتقال فاضلاب مناطق مرکزی پایتخت خبر داد.
به‌ گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "عباس ثامتی" گفت: شبکه فاضلاب طراحی‌شده برای مناطق مرکزی تهران حدود ۲۰۰۰ کیلومتر است که تاکنون ۱۹۰۰ کیلومتر آن اجرا و لوله‌گذاری شده است.
او ادامه داد: از میزان شبکه باقی‌مانده حدود۳۰ کیلومتر آن نیز تا پایان امسال اجرا خواهد شد.
مدیر اجرایی شرکت فاضلاب تهران با اشاره به رفع گسستگی در نواحی مرکزی گفت: از ابتدای امسال تاکنون در پنج نقطه رفع انفصال انجام شده که می‌توان به تقاطع جمهوری و ظهیرالاسلام با قطر ۷۰۰ میلی‌متر و خیابان کاج ضلع شمالی بیمارستان خانواده، خیابان سعدی از خیابان صفا تا خیابان قاعدی، خیابان مولوی تقاطع وحدت اسلامی با اقطار ۳۰۰ میلی‌متر و فرعی‌های خیابان مولوی اشاره کرد.
با رفع نقاط گسستگی و تکمیل خط انتقال، این محدوده برای نصب انشعاب‌ها به شرکت‌های آبفای مناطق ۲ و ۴ تهران تحویل می‌شود.
به گفته ثامتی قطر لوله‌گذاری شبکه در این مناطق از ۲۵۰ تا۷۰۰ میلی‌متر است که به دلیل واقع‌شدن مراکز تجاری متعدد شامل سفارت‌خانه‌ها، ادارات دولتی و وزارتخانه‌ها در این محدوده اجرای شبکه با شرایط ویژه‌ای انجام می‌شود.
ناحیه مرکزی تهران مناطق 12، 13، 14، 15، 16 و 20 شهرداری تهران را شامل می‌شود و با اتمام پروژه، فاضلاب مناطق مرکزی از طریق خط انتقال ۱۸۰۰ میلی‌متر به تونل فاضلاب‌رو شرق منتقل خواهد شد.
  • خبرنگار: رویا مرادی زاده
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر