بخش آب
1398/08/20 11:56:16
وزیر نیرو در سفر به شهرستان زرند خبر داد:
اجرای 18 هزار میلیارد تومان پروژه صنعت آب و برق در استان کرمان
وزیر نیرو گفت: وزارت نیرو در استان کرمان 54 پروژه عمده آب، برق و فاضلاب با اعتباری بالغ‌بر 18 هزار و 200 میلیارد تومان در دست اجرا دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، "رضا اردکانیان" در مراسم آغاز عملیات اجرایی پروژه تکمیل طرح فاضلاب زرند با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در جریان سفر رئیس‌جمهور به استان کرمان حدود یک هزار و 800 میلیارد تومان پروژه وزارت نیرو به بهره‌برداری خواهد رسید، ادامه داد: این طرح‌ها شامل واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی گهران، تعدادی پروژه برقی، نیروگاه‌های خورشیدی و تصفیه‌خانه فاضلاب خواهد بود.
وزیر نیرو افزود: همچنین در این سفر عملیات اجرایی حدود یک هزار و 870 میلیارد تومان پروژه صنعت آب و برق از جمله طرح جمع‌آوری و تصفیه‌ فاضلاب زرند آغاز خواهد شد و امیدواریم این پروژه ظرف سه سال آینده به بهره‌برداری برسد.
اردکانیان با اشاره به آغاز پویش #هرهفته_الف_ب_ایران از نیمه دوم امسال در کشور، گفت: این پویش به معنای یک حرکت دسته جمعی است و بر اساس آن مقرر شده است تا پایان امسال 227 پروژه مهم صنعت آب و برق با اعتباری بالغ‌بر 33 هزار میلیارد تومان به بهره‌برداری برسد.
وی با تاکید بر اینکه هر هفته یکی از استان‌های کشور شاهد افتتاح پروژه‌های مهم آب و برق در راستای پویش یاد شده خواهد بود، ادامه داد: این پویش بدین معنا نیست که پیش از این وزارت نیرو پروژه‌های مهمی نداشته و یا پس از این طرح‌های بزرگی برای افتتاح نخواهد داشت.
وزیر نیرو خاطرنشان کرد: با اجرای این پویش درصددیم تا مردم با دلگرمی بیشتری شاهد آن باشند که چرخ توسعه و عمران کشور نه تنها متوقف و یا کند نشده بلکه با سرعت در حال پیشروی است، آن هم در شرایطی که سخت‌ترین تحریم‌ها به کشور تحمیل شده است.
  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر