بخش آب
1398/09/06 16:42:00
رئیس‌جمهور در جلسه شورای اداری استان آذربایجان‌شرقی:
افتتاح 227 پروژه مهم آب و برق در نیمه دوم امسال/ نیروگاه‌های بادی از نظر زیست‌محیطی بسیار برای کشور مهم است
رئیس‌جمهوری گفت: در نیمه دوم امسال 227 پروژه مهم آب و برق با اعتباری بالغ بر 33 هزار میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد و این طرح‌ها عهد دولت با مردم است که اجرایی خواهد شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جلسه شورای اداری استان آذربایجان‌شرقی و در ارتباط ویدیو کنفرانس با وزیر نیرو از محل نیروگاه بادی آقکند طی سخنانی با اشاره به آغاز پویش #هرهفته_الف_ب_ایران از ابتدای مهرماه در کشور، گفت: بر اساس برنامه وزارت نیرو مقرر شده است در نیمه دوم امسال 227 پروژه مهم آب و برق با اعتباری بالغ بر 33 هزار میلیارد تومان به بهره‌برداری برسد.
وی افزود: دولت به عنوان خادم کوچک مردم به عهدی که با مردم بسته است وفا کرده و خواهد کرد و این مهم یکی از همان قول‌هایی است که اجرایی شده است.
رئیس‌جمهور یادآور شد: از ابتدا به مردم گفته بودیم وضعیت روستاها را متحول خواهیم کرد و در این دولت توانستیم حدود هفت میلیون نفر از جمعیت روستایی کشور را از نعمت شبکه آب سالم و بهداشتی برخوردار کنیم و تا پایان دولت این رقم را به 10 میلیون نفر خواهیم رساند. این مهم در حالی است که پیش از دولت تدبیر و امید تنها 900 هزار نفر از جمعیت روستایی کشور به شبکه آب شرب دسترسی داشتند.
وی تاکید کرد: دولت در تلاش است تا روستاها شرایط مناسبی از لحاظ آب، برق، گاز، جاده، بهداشت، آموزش و اینترنت پیدا کنند که خوشبختانه در این دولت قدم‌های بسیار خوبی در این زمینه برداشته شده است.
رئیس‌جمهور با اشاره به افتتاح نیروگاه بادی 50 مگاواتی آقکند، گفت: نیروگاه‌های بادی از نظر زیست‌محیطی بسیار برای کشور مهم است و انرژی پاک به معنای واقعی مربوط به نیروگاه‌های تجدیدپذیر است.
  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر