کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1399/01/09 18:39

ساعت زمین؛ دعوت از مشترکان برق پایتخت برای کاهش یک ساعته مصرف انرژی

مشترکان برق پایتخت با پیوستن به رویداد جهانی ساعت زمین از طریق کاهش مصارف غیرضروری برق از ساعت 20 و 30 دقیقه تا 21 و 30 دقیقه شنبه، نهم فروردین ماه 1399 همراهی خود را با جامعه جهانی در کاهش مصرف انرژی و مبارزه با گرمایش کره زمین اعلام خواهند کرد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با بیان این مطلب گفت: نهم فرودین ماه 1399 مصادف با آخرین شنبه ماه مارس میلادی، چهاردهمین  سالی است که ساکنان کره زمین در راستای جلب نظر جهانیان به منظور مبارزه با گرمایش این کره خاکی و تغییرات اقلیمی و پاسداشت محیط زیست، در حرکتی هماهنگ به مدت یک ساعت مصرف برق خود را کاهش خواهند داد.
"حسین صبوری" افزود: از مشترکان شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ دعوت می‌کنیم با کاهش مصارف غیرضروری برق از ساعت 20 و 30 دقیقه تا 21 و 30 دقیقه امشب، شنبه، نهم فروردین ماه، با پیوستن به این حرکت جهانی، همگام و همصدا با سایر ملل به کاهش تولید آلاینده های زیست محیطی و ترویج فرهنگ استفاده بهینه از انرژی و جلوگیری از تغییرات اقلیمی کمک کنند.
وی افزود: شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ نیز با خاموش کردن تمامی روشنایی‌های غیرضروری ساختمان‌های اداری فعال خود در این ساعات، در رویداد جهانی ساعت زمین مشارکت خواهد داشت.
  • خبرنگار:محمدعلی منصوری
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر