کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/03/13 17:52
مدیرعامل آبفای هرمزگان خبر داد:

اجرای آزمایشی طرح انتقال اضطراری آب از آب‌شیرین‌کن به بندرعباس

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان از انجام موفقیت آمیز مانور انتقال آب از آب‌شیرین‌کن 100 هزار متر مکعبی به بندرعباس از خط اضطراری آبفا خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "امین قصمی" گفت: در پی انجام اصلاح خط انتقال آب بندرخمیر و به منظور جلوگیری از توقف تولید آب‌شیرین‌کن در این مدت، مانور انتقال آب از آب‌شیرین‌کن بندرعباس به شهرک‌های واقع در غرب بندرعباس، روستاهای مسیر و محله‌های شمالی و غربی شهر بندرعباس با موفقیت انجام شد.
وی با بیان اینکه ظرفیت فعلی تولید آب‌شیرین‌کن بندرعباس 40 هزار متر مکعب در شبانه روز است، افزود: خط انتقال آب از آب‌شیرین‌کن به طول 33 کیلومتر در حال اجراست که با تکمیل آن و افزایش ظرفیت آب شیرین‌کن، بخشی از نیاز آبی بندرعباس از این محل تامین خواهد شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان افزود: در کنار خط مذکور، یک خط انتقال 900 میلی‌متری دیگر نیز وجود دارد که به عنوان خط اضطراری در زمان بحران و نیاز مورد استفاده قرار خواهد گرفت که تست انتقال آب از محل آب‌شیرین‌کن نیز با موفقیت اجرا و به پایان رسید.
قصمی ابراز امیدواری کرد، امسال با افزایش ظرفیت آب‌شیرین‌کن بندرعباس و اتمام خط انتقال، بخشی از آب مورد نیاز بندرعباس از این محل تامین شود.
  • خبرنگار:زهرا بیگلری
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر