کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1399/05/25 11:27
مدیردفتر کیفیت منابع آب شرکت آب منطقه‌ای اصفهان:

رعایت پروتکل‌های بهداشتی اساس نظارت بر کیفیت منابع آبی اصفهان در ایام کروناست

مدیر دفتر محیط زیست و کیفیت منابع آب شرکت آب منطقه‌‌ای از رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ایام شیوع کرونا بر منابع آبی استان اصفهان خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مسعود سیدی‌پور" با اشاره به تشکیل کارگروه مدیریت جامع کیفیت منابع آب استان اصفهان، اظهار کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا، هدف تشکیل این جلسه کارگروه، نظارت دقیق و مستمر بر کیفیت آب بخش شرب، بهداشت و کشاورزی خواهد بود.
وی افزود: محور اصلی نظارت بر کیفیت آب در ایام فراگیری بیماری کرونا رعایت پروتکل‌های بهداشتی جهت جلوگیری از انتشار آلودگی منابع آب با ویروس کووید 19 است.
سیدی پور یکی از اقدامات مهم این کارگروه را ممانعت از آبیاری اراضی کشاورزی با فاضلاب خام، پساب و آب‌های آمیخته با فاضلاب اعلام کرد و افزود: مقرر شد شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان، کیفیت پساب خروجی خود را حتی الامکان به حد استاندارد برساند و سپس آبیاری این اراضی توسط شرکت آب منطقه‌ای اصفهان، اداره کل حفاظت محیط زیست، سازمان جهاد کشاورزی استان و مرکز بهداشت استان بررسی و در صورت تخلف از آبیاری آن جلوگیری شود.
وی اضافه کرد: شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با تقویت گروه گشت و بازرسی به منظور جلوگیری از برداشت پساب اقداماتی را در خصوص جمع آوری تجهیزات و منصوبات برداشت غیرمجاز پساب در ابتدای کانال انتقال پساب تصفیه‌خانه فاضلاب، جمع آوری لوله برداشت غیرمجاز پساب در حاشیه کانال انتقال پساب تصفیه‌خانه فاضلاب، جمع آوری الکتروموتور در محل برداشت غیرمجاز (چاه حریمی) متصل به کانال انتقال پساب، بازگشایی مسیر انسداد پساب در کانال انتقال پساب تصفیه‌خانه‌ها انجام داده است.
وی با اشاره به دریافت گزارش‌های مردمی به صورت شبانه روزی از طریق سامانه 3848 افزود: این سامانه برای تسهیل ارتباط راه اندازی شده و ثبت و رسیدگی به هرگونه تخلفات آبی در سراسر استان از طریق سامانه تلفنی مقدور است.
  • خبرنگار:پرستو ایران‌پور
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر