کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/05/25 11:39

افتتاح 33 پروژه برق‌رسانی روستایی کهگیلویه و بویراحمد در هفته دولت

مجری طرح و نگهداری برق روستایی شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد، از افتتاح 33 پروژه برق‌رسانی روستایی هم‌زمان با هفته دولت در این استان خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "حمید محمدپور" با بیان این مطلب گفت: 33 پروژه برق‌رسانی روستایی در قالب‌های مختلف برق‌رسانی، اصلاحیه، احداث و توسعه شبکه‌های برق روستاهای استان کهگیلویه و بویراحمد با اعتباری افزون بر 182 میلیارد ریال در هفته دولت امسال افتتاح می‌شود.
 
وی با بیان اینکه در هفته دولت امسال در حوزه برق روستایی کلنگ زنی پروژه‌ای نخواهیم داشت، خاطرنشان کرد: از مجموع 33 پروژه هفته دولت امسال 17 پروژه مربوط به برق‌رسانی روستایی و مابقی مربوط به حوزه‌های اصلاحیه، احداث و توسعه شبکه‌های برق روستایی است.
 
مجری طرح و نگهداری برق روستایی شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: اعتبارات اجرایی شدن این پروژه‌ها از محل عوارض برق و منابع داخلی شرکت توانیر بوده است.
 
محمدپور از برق‌دار شدن تمامی روستاهای بالای 10 خانوار در استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و اظهار داشت: سخت گذری، کوهستانی، پراکندگی و نبود محورهای مواصلاتی مناسب از مهمترین مشکلات برق‌رسانی به روستاهای استان است.
 
وی گفت: هم اکنون هزار و 767 روستای دارای سکنه با جمعیتی حدود 57 هزار خانوار در این استان از نعمت برق پایدار برخوردار هستند.
  • خبرنگار:ضرغام علی‌بازی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر