کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/06/26 14:09
مدیرعامل شرکت آبفای خوزستان به پاون خبر داد:

احداث ایستگاه سپتیک استاندارد برای حل مشکل پس‌زدگی فاضلاب "کوت‌عبدالله" در خوزستان/ سوختگی پمپ دلیل پس‌زدگی فاضلاب

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان از برنامه‌ریزی برای اجرای طرح‌هایی از جمله احداث ایستگاه سپتیک استاندارد در "کوت‌عبدالله" با قرار دادن چندین پمپ با ظرفیت کافی به منظور دفع فاضلاب در این شهرستان خبر داد.

"صادق حقیقی پور" در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، در خصوص پس‌زدگی فاضلاب در شهرستان کوت‌عبدالله اظهار کرد: کوت‌عبدالله شهری چسبیده به اهواز بوده و تنها 30 درصد این شهر به شبکه فاضلاب متصل است که در چند روز اخیر دو منطقه شهرک بسیج و خیابان امام رضا(ع) در آن دچار پس‌زدگی فاصلاب شده است.
وی افزود: هر دو منطقه متاسفانه به شبکه فاضلاب متصل نبوده و فاضلاب مردم توسط جوی‌های سطحی با متولی‌گری شهرداری دفع می‌شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان با اشاره به مشکل پس‌زدگی فاضلاب در این شهرستان خاطرنشان کرد: در آبان سال گذشته نیز این منطقه با بارش شدید باران مواجه شد که شهرداری با ایجاد ایستگاه سپتیک و قراردادن پمپ، فاضلاب مردم را از طریق هدایت به سمت رودخانه دفع می‌کرد.
حقیقی پور ادامه داد: متاسفانه در چند روز اخیر پمپ این ایستگاه به‌دلیل سوختگی از مدار خارج شد که با توجه به اینکه جوی‌های رو باز لایروبی نشده بود، دچار پس‌زدگی فاضلاب و آب‌گرفتگی معابر شد.
وی با بیان اینکه از زمان اطلاع از این مشکل، پمپ آب جدید نصب و بعد از دو روز به دلیل ناهماهنگی موجود مجدد دچار سوختگی شد، افزود: شرکت آبفا مجدد پمپ را تهیه و نصب کرد و خوشبختانه مشکل پس‌زدگی فاضلاب نیز برطرف شده و اکنون شرایط به حالت عادی برگشته است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان با اشاره به وجود برنامه‌هایی برای اتصال این شهر به شبکه فاضلاب، گفت: طرح‌هایی برای ایجاد ایستگاه سپتیک استاندارد با قرار دادن چند پمپ با ظرفیت کافی داریم تا فاضلاب منطقه را به طور کامل دفع کنیم.
  • خبرنگار:امیر رضا آزاده
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر