کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/07/06 12:21
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز عنوان کرد:

رایگان شدن برق مشترکان کم‌مصرف در طرح "برق امید"

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز با اشاره به طرح جدید وزارت نیرو با عنوان «برق امید» گفت: دستورالعمل اجرایی طرح برق امید در دست تدوین است و پیش‌نویس آن در وزارت نیرو تنظیم شده است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزات نیرو (پاون)، "عادل کاظمی" در نشست با خبرنگاران در تشریح طرح «برق امید» خاطرنشان کرد: بر اساس این طرح، مشترکان خارجی به سه رده‌ کم‌مصرف، خوش‌مصرف و پرمصرف تقسیم شده است.
کاظمی ادامه داد: مشترکانی در رده‌ کم‌مصرف قرار می‌گیرند که میزان مصرف ماهانه‌ آنها کمتر از 80 کیلووات باشد. در این طرح، مشترکان با مصرف ماهانه‌ بین 80 تا 200 کیلووات ساعت مشترکان خوش‌مصرف نامیده می‌شوند و در نهایت مشترکان با مصرف ماهانه بیش از 200 کیلووات ساعت در رده‌ مشترکان پرمصرف قرار می‌گیرند.
وی با بیان اینکه هدف اصلی این طرح، ترغیب مشترکان به مصرف بهینه است، یادآور شد: در این طرح، برق مصرفی مشترکان کم‌مصرف رایگان خواهد بود و امکاناتی برای مشترکان پرمصرف جهت نصب سلول‌های خورشیدی فراهم خواهد شد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز در پایان تصریح کرد: از میان 29.5 میلیون مشترک خانگی در کشور، 8.5 میلیون در رده‌ مشترکان کم‌مصرف قرار می‌گیرند که بر اساس این طرح، برق این عده، رایگان خواهد شد.
  • خبرنگار:مهدی زنده‌رزم
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر