کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
فرهنگی
1399/07/19 14:19

کتاب "بازیافت آب و استفاده مجدد" منتشر شد

کتاب "بازیافت آب و استفاده مجدد" با موضوع مروری بر سیاست‌ها، ضوابط و تجارب بین المللی با رویکرد سازگاری با کم آبی و توسعه پایدار منتشر شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، این کتاب با همکاری شرکت‌های مدیریت منابع آب ایران، مهندسی آب و فاضلاب کشور و شرکت آب و فاضلاب استان البرز با عنوان "بازیافت آب و استفاده مجدد" منتشر شد.
کتاب حاضر توسط پژمان طاهری قزوینی و اصغر جهانی بهنمیری گردآوری شده و در 286 صفحه، با شمارگان یک‌هزار جلد و قیمت 59 هزار تومان در آوای قلم انتشار یافته است.
کتاب "بازیافت آب و استفاده مجدد" در 10 فصل "رشد ناپایدار و چالش‌های تامین آب"، "سازگاری با تنوع و تغییرات اقلیمی"، "بازیافت آب و استفاده پایدار از پساب‌های شهری"، "کاربرد‌های بازیافت آب و استفاده مجدد در مناطق شهری"، "شهرنشینی و استفاده مجدد از آب"، "بازیافت آب شهری و استفاده مجدد از آب"، "بازیافت آب شهری و استفاده مجدد: خط مشی‌ها و چشم انداز‌های آینده"، "بازیافت آب و استفاده مجدد در مناطق خشک"، "بازیافت آب و استفاده مجدد در مناطق سردسیر"، "بازیافت آب و استفاده مجدد در مناطق ساحلی"، "بهره‌برداری تلفیقی از منابع آب سطحی/ زیرزمینی و منابع آب بازیافتی" به چاپ رسیده است.
در این کتاب، آخرین تجارب و سوابق جهانی تلاش‌های انجام شده پیرامون بازیافت آب و استفاده از پساب‌ها به‌منظور افزایش توجه به زمینه‌های موجود برای توسعه پایدار جوامع شهری در دنیا همگام با مدیریت منابع آب، ارائه شده است.
همچنین در کتاب "بازیافت آب و استفاده مجدد" مجموعه‌ای از تجارب منطقه‌ای با توجه به اقلیم‌های سرد، خشک و ساحلی، به‌منظور بازتاب استفاده از پساب در جوامع شهری و حومه در کنار برخی نمونه‌های اجرا شده در این مناطق و ارائه چالش‌های روز مرتبط با آن‌ها عنوان شده است.
بر اساس این گزارش، از آنجا که در ایران استفاده از پساب در مرحله اولیه و بیشتر غیر رسمی است، توجه به تجارب جهانی، می‌تواند برای حل چالش‌ها و مدیریت پایدار، یکی از عوامل کلیدی باشد.
  • خبرنگار:امیر رضا آزاده
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر