کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1399/08/25 07:50

برخورد با متخلفان انشعاب آب، اولویت آبفای سیستان و بلوچستان است

معاون مشترکین و درآمد شرکت آب و فاضلاب استان سیستان و بلوچستان گفت: با یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی، شناسایی انشعاب‌های غیرمجاز آب در اولویت قرار گرفته و بر اساس برنامه‌ریزی منسجم در حال انجام است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "فرهاد سرگلزایی" اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، تیم اجرائیات شرکت آب و فاضلاب استان سیستان و بلوچستان با حضور در شهرهای راسک، پارود، پیشین و جکیگور ضمن بررسی انشعاب‌های مشترکان، موفق به شناسایی تعداد زیادی انشعاب آب غیرمجاز شد که متخلفان استفاده کننده از این انشعاب‌ها با مصارفی از قبیل آبیاری باغ‌ها، کشاورزی، دامداری، خانگی و ... به مراجع قضایی معرفی شدند.
وی با اشاره به اینکه بیشترین انشعاب‌های غیرمجاز در مناطق حاشیه‌نشین شهر قرار دارد و ساکنان این مناطق به ‌صورت ثبت نشده و غیرمجاز از آب استفاده می‌کنند، افزود: وجود انشعاب‌های غیرمجاز موجب افزایش هزینه‌های جاری شده و ارائه خدمات مطلوب به مردم را با مشکلاتی مواجه می‌کند.
این مقام مسئول با بیان اینکه استفاده غیرمجاز از شبکه آب، بر اساس ماده ۶۶۰  قانون مجازات اسلامی جرم بوده و مشمول جریمه است، تصریح‌ کرد: کسانی که از طریق انشعاب‌ غیرمجاز به شبکه وصل می‌شوند، علاوه بر نپرداختن هزینه خدمات خود و با تجاوز به حقوق دیگر مشترکان، موجب وارد شدن خسارت به شبکه آبرسانی شده، به همین دلیل موضوع شناسایی انشعاب‌های غیرمجاز با حساسیت ویژه دنبال می‌شود.
معاون مشترکین و درآمد شرکت آب و فاضلاب استان سیستان و بلوچستان افزود: انشعاب‌های غیرمجاز تأثیر مستقیم در افت فشار و کاهش کیفی آب شرب ساکنان روستایی دارد و در این زمینه در تلاش هستیم تا همه انشعاب‌های غیرمجاز را در سطح روستاهای استان جمع‌آوری کنیم.
سرگلزایی در پایان از مردم استان خواست هرگونه تخلف در مصرف آب و انشعاب غیرمجاز را با شماره تماس ۱۲۲، به اطلاع این شرکت برسانند تا مأموران مربوطه در کوتاه‌ترین زمان ممکن به آن رسیدگی کنند.
  • خبرنگار:میثم سلیمانی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر