کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1399/08/25 07:46
در راستای اجرای طرح همیاران آب انجام شد؛

رصد فنی 500 حلقه چاه آب کشاورزی در گناباد

500 حلقه چاه آب کشاورزی از ابتدای سال جاری تاکنون در شهرستان گناباد و بجستان بازدید و مورد بررسی کارشناسان قرار گرفت.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مدیر امور منابع آب شهرستان گناباد با اعلام این خبر گفت: از ابتدای امسال کارشناسان و نیروهای گشت و بازرسی بیش از 486 حلقه چاه آب کشاورزی در شهرستان‌های گناباد و بجستان را بازدید و در زمینه استفاده صحیح از کنتورهای هوشمند نصب شده روی چاه‌ها به کشاورزان و بهره برداران راهکارها و آموزش‌های لازم را ارائه کردند.
«احمد تمامگر» با اشاره به اهمیت اجرای طرح«همیاران آب» و تامین آب شرب شهروندان و روستائیان افزود: با اجرای طرح همیاران آب و همچنین اولویت در تامین آب شرب شهروندان و مناطق روستایی در صورتی می‌توانیم به حراست و صیانت از سرمایه‌های آبی شهرستان گناباد و بجستان امید داشته باشیم که مشکلات و نارسایی‌های موجود در امور آب را رفع و مورد توجه قرار دهیم و این امر در سایه مشارکت همه امکان‌پذیر است.
وی یادآور شد: بررسی مشکلات حوزه آب شهری و روستایی و حرکت به سوی ارائه خدمات پایدار به شهروندان وظیفه انسانی و قانونی ماست.
مدیر امور منابع آب شهرستان گناباد با تاکید بر لزوم ساماندهی مدیریت منابع آب و اهمیت به تشکل‌های کشاورزی اظهار داشت: باید از توان مردم در ساماندهی و بهره‌برداری درست از منابع آب بیشتر بهره گرفت.

  • خبرنگار:سمانه کفاش زاده
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر