کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1399/08/25 00:55
وزیر نیرو در برنامه زنده تلویزیونی "نگاه یک" عنوان کرد:/ بخش نخست

مشارکت بیش از 190 شرکت سازنده داخلی در اجرای پروژه انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی/ این پروژه صفحه جدیدی از پایداری حیات در فلات مرکزی باز کرده است/ بهره‌برداری از ۱۲۸ پروژه پویش هرهفته_الف_ب_ایران تاکنون

وزیر نیرو پروژه شیرین‌سازی و انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی را یک ابرپروژه و از بزرگترین پروژه‌های آبی - خاکی کشور عنوان کرد و گفت: بیش از 190 شرکت سازنده داخلی در اجرای این پروژه مشارکت داشته‌اند.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «رضا اردکانیان» شنبه شب با حضور در برنامه زنده تلویزیونی "نگاه یک" شبکه یک سیما اظهار داشت: پویش #هرهفته_الف_ب_ایران افتخار این را دارد که پروژه انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی را که با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، پیگیری‌ها و پشتیبانی‌های همکاران ما در وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت به ثمر رسیده هم در بر داشته باشد.

اردکانیان با اشاره به اهمیت پروژه انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی گفت: این پروژه صفحه جدیدی از پایداری حیات در فلات مرکزی باز کرده است.

وزیر نیرو با اشاره به پویش  #هرهفته_الف_ب_ایران گفت: این پویش، یک سامانی برای اجرا، تکمیل و به بهره‌برداری رساندن طرح‌های بزرگ آب، برق و فاضلاب در سراسر کشور است.
اردکانیان افزود: در ابتدای سال با وجود همه محدودیت‌هایی که هست، به اتکای ظرفیت‌های موجود و توانمندی‌ شرکت‌های مدیریتی، مهندسان مشاور و پیمانکاران، همکاران در سازمان دولت و ظرفیت بخش خصوصی متعهد شدیم که تا پایان سال 250 پروژه بزرگ آب، برق و فاضلاب را با سرمایه‌گذاری حدود 50 هزار میلیارد تومان به بهره‌برداری برسانیم.

وی با بیان اینکه با احتساب این پروژه، ۱۲۸ پروژه از مجموع ۲۵۰ پروژه تاکنون با سرمایه‌گذاری حدود ۴۳ هزار میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده است، اظهار کرد: امید است تا پایان سال، طرح‌ها هفته به هفته همانگونه که مورد تاکید مقام معظم رهبری در دیدار هیئت وزیران با ایشان در هفته نخست شهریور بود و اشاره فرمودند طرح‌های زیربنایی نظیر آنچه وزارت نیرو هفته به هفته به بهره‌برداری می‌رساند، باید مطابق برنامه پیش برود، ما نیز همه تلاشمان را خواهیم داشت تا امسال هم مانند سال گذشته به این وعده وفا شود.
وزیر نیرو خاطرنشان کرد: تاکنون هفت سد مخزنی، هشت پروژه شبکه آبیاری و زهکشی، چهار تصفیه‌خانه بزرگ آب، هفت تصفیه‌خانه بزرگ فاضلاب، آبرسانی به 448 روستا و 7 شهر بزرگ به همراه 9 نیروگاه حرارتی، 13 نیروگاه تجدیدپذیر، 5 نیروگاه مقیاس کوچک و 33 پروژه پست و خطوط انتقال به ثمر رسیده است.
وی اضافه کرد: علاوه بر این پروژه‌ها، 7 پروژه ساز و کاری نیز به بهره برداری رسیده که هم تاثیر خود را در بهتر اجرا شدن طرح‌های ساخت و سازی نشان می‌دهند و هم موجب تسهیل خدمت‌رسانی به مردم می‌شوند که از جمله این‌ها بی‌نیاز کردن مردم از مراجعه به شرکت‌های توزیع برق است.
اردکانیان گفت: بیش از 40 خدمتی که مردم با مراجعه به شرکت‌ها باید این خدمات را دریافت می‌کردند اکنون با استفاده از فناوری تلفن‌های همراه و حتی ارتباط‌های تلفنی قابل انجام است.


  • خبرنگار:حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده:امیر جعفری آزاد/ سردبیر