کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/08/25 12:42
مدیرعامل شرکت آبفای خراسان‌شمالی خبر داد:

بهره‌برداری از مخزن آب 10 هزار مترمکعبی بجنورد تا پایان سال‌جاری

مدیرعامل شرکت آبفای خراسان‌شمالی با بیان اینکه طرح آبرسانی "شهید سیلمانی" بجنورد در آینده نزدیک تکمیل می‌شود، از بهره‌برداری طرح و خطوط انتقال آن در دهه فجر و مخزن 10 هزار مترمکعبی تا پایان سال‌جاری خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "غلامحسین ساقی" در حاشیه بازدید از پروژه طرح آبرسانی شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: تامین اعتبار این پروژه مهم، از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری، وزارت نیرو و اعتبارات استانی بوده و تاکنون ۱۷ میلیارد تومان آن از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری به استان به صورت صد درصد تخصیص پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه ۱۷ میلیارد تومان هم تعهد وزارت نیرو بوده که تاکنون ۷ میلیارد تومان آن تامین شده است، خاطرنشان کرد: از محل اعتبارات استانی نیز ۱۷ میلیارد تومان تعهد شده که تاکنون یک میلیارد تومان آن تامین شده و امید است برای تسریع در اجرای این پروژه، مابقی اعتبارات نیز تامین شود.

وی طرح بهره‌مندی 100 درصدی ساکنان مرکز استان خراسان‌شمالی از آب سد شیرین دره را از مصوبات سفر پرخیر و برکت مقام معظم رهبری به این استان دانست و گفت: از سال‌ها پیش قرار بود این طرح اجرا شود و در سفر مقام معظم رهبری به استان اعتبارات ویژه‌ای برای این پروژه در نظر گرفته شد که این اعتبارات باعث شد تا طرح آبرسانی رینگ شمالی شهر بجنورد دوباره جان بگیرد و آبفا با قوت طرح را اجرا کند.

مدیرعامل شرکت آبفای استان خراسان‌شمالی افزود: در صورت تخصیص اعتبار، این طرح در آینده نزدیک تکمیل و خطوط انتقال آن در دهه فجر و مخزن 10 هزار مترمکعبی تا پایان سال‌جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

ساقی اجرای این طرح را در راستای عدالت اجتماعی و گامی مثبت برای بهره‌مندی اهالی ساکنان شمال بجنورد از جمله گلستان شهر و ساکنان 32 متری شهدا (سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی) به مانند ساکنان مرکز و جنوب بجنورد از آب باکیفیت سد شیرین دره دانست و اضافه کرد: با توجه به یکپارچه‌سازی آبفای شهری و روستایی در بهمن 98 که مهمترین مزیت آن بهره‌مندی روستاهای اطراف شهرها از آب پایدار بود، در این پروژه نیز اهالی روستاهای بسیاری از جمله باغچق، لنگر، علی آباد و کلاته‌های محمد علی پهلوان و ‌آذرسا، باقرخان 1 و 2 از آب باکیفیت سد شیرین دره بهره‌مند خواهند شد.
  • خبرنگار:احمد حصاری
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر