کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/10/22 08:45
مديرعامل شركت توزيع برق استان اردبيل:

21 درصد از اردبيلي‌ها مشمول تخفيف صد درصدي برق هستند

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان اردبيل گفت: طرح برق اميد از ابتداي آبان سال جاري همزمان با سراسر كشور در استان اردبيل آغاز شده و بر اساس اين طرح 21.22 درصد از مشتركان استان كم مصرف بوده و مشمول طرح برق اميد هستند.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "حسين قديمي" در مورد اين طرح که مشتركان خانگي را شامل مي‌شود، افزود: هدف طرح برق اميد كاهش رفاه خانوار نيست، بلکه در نظر دارد با آموزش و آگاه سازی، رفتار مصرفی مشترکان را اصلاح کند.
وي گفت: در طرح برق اميد مشتركان خانگي به سه گروه كم مصرف، خوش مصرف و پرمصرف تقسيم مي‌شوند و مشتركان كم مصرف بر اساس اين طرح مشمول تخفيف صد درصدي بهاي برق خواهند بود و سایر مشترکان نیز می‌توانند با کاهش مصرف خود به مشتركان كم مصرف بپيوندند.
مديرعامل شركت توزيع نيروي برق اردبيل، مشتركان اردبيلی كم مصرف و مشمول تخفيف صد درصدي را 21.22 درصد عنوان كرد و اظهار داشت: 48.93 درصد از مشترکان خوش مصرف و 19.29 درصد مشترکان پرمصرف هستند.
قديمي گفت: در استان اردبيل 27 درصد مشتركان روستايي و 18.55 درصد مشتركان شهري كم مصرف بوده و 43.95 درصد مشتركان روستايي و 51.25 درصد مشتركان شهري جزو گروه خوش مصرف‌ها هستند.
وي 13.31 درصد مشتركان روستايي و 22.07 درصد مشتركان شهري استان اردبيل را جزو گروه پرمصرف‌ها دانست و افزود: مشترکان پرمصرف مي‌توانند با نصب منابع انرژی تجدیدپذیر در محل مصرف خود، انرژي برق مورد نياز را تامين کنند.
وی در پایان با اشاره به سامانه جامع موبایلی "برق من" كه از کافه بازار و سایت شرکت توزیع برق استان اردبيل به آدرس www.aped.ir قابل دانلود است، خاطرنشان کرد: بهره‌مندی از تمامی خدمات مربوط به برق از جمله دریافت و پرداخت صورتحساب، آگاهی از قرارگیری در گروه مصرفی و ده‌ها خدمت دیگر، از قابلیت‌های این نرم افزار است.
  • خبرنگار:رویا اللهقلی پور
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر