کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1400/01/18 13:21
در سال 99 تحقق یافت؛

رشد 8 درصدي توليد انرژي خالص در نيروگاه شهید سلیمانی کرمان

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق کرمان گفت: انرژي توليدي نيروگاه شهيدسلیمانی کرمان در سال جهش توليد با بهبود شاخص‌هاي عملکردي در مقايسه با سال ماقبل آن بيش از 8 درصد رشد داشته است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "حسین بحرالعلوم" با اعلام این خبر افزود: نیروگاه شهید سلیمانی در سال گذشته از تولید بالغ بر 10 میلیارد و 300 میلیون کیلووات ساعت انرژی تولیدی در واحدهای این نیروگاه مقدار 10 میلیارد و 141 میلیون کیلووات ساعت را تحویل شبکه سراسری برق داده است که نسبت به مدت مشابه پيش از آن، بيش از 8 درصد افزايش را نشان مي‌دهد.
وي با اشاره به اينکه در سال گذشته بيش از 37 درصد انرژي توليد شده در واحدهاي بخاري و حدود 63 درصد در واحدهاي گازی این نیروگاه سیکل ترکیبی به‌دست آمده است، ابراز داشت: با توجه به نياز شبکه برق کشور در طول سال گذشته به‌رغم همه محدوديت‌هاي موجود در شبکه برق و سوخت کشور و بروز چالش شيوع ويروس کرونا، با همدلي و تلاش جهادي و شبانه روزي کارکنان نيروگاه، اقدامات لازم جهت آمادگی واحدها در پیک تابستان 1400 را انجام داده است.
نيروگاه شهيد سلیمانی کرمان با 8 واحد گازی 159 مگاواتی، 4 واحد بخاری 160 مگاواتي و 160 مگاوات طرح‌های ارتقا در واحدهای فوق، در مجموع با ظرفیت 2072 مگاوات انرژی نامی نقش موثری را در پایداری شبکه جنوب شرق کشور ایفا می‌کند.
  • خبرنگار:محمدحسین کاظم‌زاده
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر