کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1400/09/16 12:21

اجرای 71 پروژه اصلاح شبکه برق روستایی در سیستان و بلوچستان

مجری طرح توزیع برق روستایی شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان گفت: 71 پروژه اصلاح و بهینه سازی شبکه برق روستایی این استان با اعتباری بالغ بر 148 میلیارد تومان در مرحله اجرا قرار دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "سجاد حیدری" اظهار داشت: نصب 215 دستگاه ترانسفورماتور و احداث 379 کیلومتر شبکه فشار ضعیف و متوسط در قالب این پروژه‌ها دیده شده است.
وی ادامه داد: همچنین طی تفاهم‌نامه بنیاد مستضعفان و شرکت توزیع برق سیستان و بلوچستان کار اصلاح شبکه برق 159 روستا با اعتبار حدود 21 میلیارد تومان و با نصب 204 دستگاه ترانس و احداث 27 کیلومتر شبکه فشار ضعیف و متوسط در حال اجرا است.
مجری طرح توزیع برق روستایی شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان به پروژه‌های برق‌رسانی روستایی این استان اشاره کرد و افزود: پروژه برق‌رسانی به 9 روستای این استان با اعتبار 12 میلیارد و 600 میلیون تومان و با نصب 11 ترانس و احداث 34 کیلومتر شبکه فشار متوسط و ضعیف در حال انجام است.
وی با بیان اینکه 23 پروژه اصلاح و بهینه سازی شبکه برق روستایی با اعتباری بالغ بر 14 میلیارد تومان از ابتدای سالجاری تاکنون دراین استان انجام شده است، ادامه داد: نصب هفت دستگاه ترانسفورماتور، احداث 17 کیلومتر شبکه فشار ضعیف و احداث 16 کیلومتر شبکه فشار متوسط از جمله اقدامات انجام شده برای این تعداد پروژه است.
مجری طرح توزیع برق روستایی شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان در ادامه به طرح‌های پیشنهادی این دفتر در حوزه اصلاح و بهینه‌سازی شبکه‌های برق روستایی نیز اشاره کرد و گفت: 24 پروژه با احداث 42 کیلومتر شبکه فشار ضعیف و با اعتباری حدود 15 میلیارد تومان در بخش پیشنهادی این دفتر جهت اجرا پیش بینی شده است.
حیدری تعداد روستاهای برق‌دار سیستان و بلوچستان را پنج هزار و 470 روستا عنوان کرد و ادامه داد: تعداد خانوار بهره‌مند روستایی از نعمت برق مطمئن در این استان 250 هزار خانوار است.
مجری طرح توزیع برق روستایی شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان با بیان اینکه 99.81 درصد روستاهای دارای مجوز این استان از نعمت برق پایدار برخوردار هستند، تصریح کرد: روستاهای باقی مانده به دلیل عدم صدور مجوزات قانونی از مراجع ذیصلاح متولی اراضی، امکان برق‌رسانی به آنها وجود ندارد که درصورت اخذ مجوز به سرعت برق‌رسانی خواهند شد.
  • خبرنگار:سیدشهاب الدین عبدلی/ دبیر بخش توزیع برق
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر