کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/11/25 09:30
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم خبر داد:

بهره‌مندی 73 هزار مشترک در قم از برق رایگان/ کشف 750 دستگاه تولید ارز دیجیتال در قم

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم از بهره‌مندی 73 هزار مشترک، از برق رایگان با اجرای طرح "برق امید" خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مهدی آهنین‌پنجه" با حضور در برنامه زنده رادیویی و تلویزیونی "بی‌تعارف" به تشریح عملکرد شرکت توزیع برق استان از ابتدای سال جاری تاکنون پرداخت و اظهار داشت: طی این مدت توانستیم 80 کیلومتر شبکه فشار ضعف و 66 کیلومتر شبکه فشار متوسط با اعتباری افزون بر 38 میلیارد تومان احداث کنیم.
وی از تبدیل 115 کیلومتر شبکه سیمی به کابل خودنگهدار با اعتباری افزون بر 23 میلیارد تومان خبر داد و گفت: این اقدامات در راستای تأمین برق متقاضیان و مقاوم‌سازی شبکه انجام شده است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم خاطرنشان کرد: امیدواریم با تبدیل شبکه به کابل خودنگهدار شاهد کاهش سرقت و جلوگیری از خسارت به لوازم برقی مشترکان باشیم.
وی با بیان اینکه تاکنون حدود ۴۰ درصد از شبکه فشار ضعیف به کابل خودنگهدار تبدیل شده است، یادآور شد: در سال جاری تبدیل ۲۰۰ کیلومتر شبکه به کابل خودنگهدار هدف‌گذاری کرده بودیم که تاکنون بیش از ۱۱۵ کیلومتر انجام شده و مابقی نیز تا پایان سال به انجام خواهد رسید.
آهنین‌پنجه همچنین از تأمین اعتبار تبدیل ۳۰۰ کیلومتر دیگر از شبکه سیمی به کابل خودنگهدار در سال آینده خبر داد.
وی ضمن قدردانی از همکاری خوب نیروی انتظامی به منظور جلوگیری از سرقت کابل‌های برق تصریح کرد: مشترکان برق نیز باید نسبت به اجرای سیستم ارت در ساختمان‌ها و همچنین استفاده از تجهیزات حفاظتی اقدام کنند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم ابراز امیدواری کرد: با تصمیماتی که در استان اتخاذ شده و همکاری تمام دستگاه‌های مسئول، سرقت‌ها تا میزان قابل توجهی کاهش یابد.
وی از آمادگی شرکت توزیع نیروی برق استان به منظور عبور از پیک بار تابستان سال آینده خبر داد و گفت: به منظور مقاوم‌سازی شبکه برق استان در سال آینده 10 میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده که امیدواریم به هدفی که مشخص کردیم دست یابیم.
آهنین‌پنجه در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص خاموشی‌های اضطراری اخیر اظهار داشت: در دو سه شب بخش خانگی دچار خاموشی اضطراری شد که دلیل اصلی آن هم کمبود سوخت در نیروگاه‌ها بود.
وی از همکاری بخش‌های صنعت و کشاورزی استان برای اعمال خاموشی‌های اضطراری ناشی از کمبود سوخت قدردانی کرد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم در بخش دیگری از سخنان خود از کشف و ضبط 750 دستگاه ماینر غیرمجاز تولید ارز دیجیتال خبر داد و تأکید کرد: هر ماینر به طور میانگین ۲ کیلووات برق مصرف می‌کند که مصرف مجموع ماینرهای کشف شده در استان 1.5 مگاوات است.
وی در ادامه به سؤالات مخاطبان برنامه بی‌تعارف پاسخ داد و در پاسخ به سؤالی در خصوص استفاده غیرمجاز از شبکه برق گفت: بر اساس آئین‌نامه و قوانین مربوطه در صورت شناسایی این موارد حقوق بیت‌المال پس گرفته می‌شود.
آهنین‌پنجه در خصوص درخواست شهروندی مبنی بر احداث شبکه در روستای وسفونجرد خلجستان نیز اظهار داشت: احداث شبکه در داخل بافت روستا بر عهده شرکت توزیع برق استان است اما در بخش‌های خارج از محدوده و خارج از طرح هادی روستا به عهده متقاضی است.
وی در پاسخ به سؤالی شهروندی در خصوص ارائه خدمات شرکت توزیع نیروی برق استان به صورت غیرحضوری یادآور شد: تمام خدمات این شرکت به‌صورت غیرحضوری از طریق سامانه ۱۵۲۱، نرم‌افزار برق من و وب‌سایت شرکت توزیع نیروی برق استان قابل دریافت است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم در پایان سخنان خود با اشاره به اجرای طرح برق امید به منظور تشویق مشترکان کم‌مصرف خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح 73 هزار مشترک در استان قم از برق رایگان برخوردار شده‌اند.
  • خبرنگار:مهدي غروري
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر