کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/12/02 14:10

11 درصد مشترکان خانگی استان اصفهان کم‌مصرف هستند

معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع برق اصفهان با اشاره به اثرات اجرای طرح برق امید در استان اصفهان گفت: 11 درصد مشترکان خانگی استان اصفهان کم‌مصرف هستند.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مهرداد جنتیان" با اعلام این خبر گفت: برق امید موجب می‌شود که زندگی سالم‌تری برای همشهریان رقم زده شود، به طوری که مشترکان خانگی با دعوت به کاهش مصرف با این رفتار خود شامل پاداش خواهند شد.
وی تصریح کرد: در طرح برق امید سه دسته مشترکان خانگی شامل مشترک کم‌مصرف، خوش‌مصرف و پرمصرف خانگی تعریف شدند و تعداد مشترکان خانگی در شهر اصفهان شامل 940 هزار مشترک بوده که از این تعداد 11 درصد مشترکان کم مصرف و 50 درصد مشترکان خوش مصرف قرار گرفتند که با کمی تغییر روش می‌توانند در جرگه کم مصرف‌ها جای بگیرند.
معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع برق اصفهان با بیان اینکه 39 درصد مشترکان نیز در بخش مشترکان پرمصرف قرار گرفته‌اند، گفت: مشترکان کم مصرف هزینه برقشان صفر خواهد شد و مشترکان خوش مصرف اگر مصرف خود را نسبت به سال قبل کاهش دهند پاداش دریافت می‌کنندکه برای مشترکان پر مصرف نیز راهکارهای ساده و کاربردی از جمله نصب پنل‌های خورشیدی است که انرژی پاک محسوب می‌شود.
در ادامه این جلسه "سارا صالحی" مدیر دفتر بازار برق شرکت توزیع برق اصفهان گفت: یکی از مهمترین راهکارهای مناسب در حل معضلات انرژی در جهان و به خصوص بحران‌های زیست محیطی استفاده از پنل‌های خورشیدی است.
وی در این خصوص گفت: در ارتباط با سامانه برق خورشیدی ویژه مشترکان اصفهان در حال حاضر 89 سامانه با مجموع ظرفیتی معادل 445 کیلووات از سامانه‌های تسهیلاتی سال 92 در حال بهره‌برداری است و تعداد 11 سامانه برق خورشیدی با مجموع ظرفیت 407 کیلووات در ارتباط با طرح 20 درصد ادارات و سازمان ها نصب شده و درحال بهره‌برداری است.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: در مجموع تعداد 159 سامانه‌های برق خورشیدی کوچک با ظرفیتی معادل دو هزار و 186 کیلووات  در حوزه شهرستان اصفهان نصب و در مدار قرار گرفته و کل تولید سامانه‌های برق خورشیدی واجد قرارداد خرید تضمینی در 8 ماه ابتدای سال جاری معادل 1.518 هزار کیلووات ساعت و مجموع صورت وضعیت‌های پرداخت شده متناظر با این تولید تقریبا 28 میلیارد بوده است.
وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر دو طرح ویژه توسعه سامانه‌های برق خورشیدی 100 کیلوواتی ویژه واحدهای صنعتی و نیز طرح سامانه‌های 5 کیلوواتی ویژه اقشار محروم در دست اجرا بوده که امید است با تخصیص و اعطای تسهیلات سرمایه گذاری امکان توسعه بیشتر ظرفیت تولید انرژی پاک فراهم شود.
  • خبرنگار:محبوبه وکیلی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر