کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/12/26 08:52
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان:

بیش از ۱۵۲ هزار قبض برق مشترکان کردستانی مشمول طرح "برق امید" شد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان با اشاره به اجرای طرح برق امید در 5 ماهه اخیر، از تعداد بیش از 152 هزار قبض مشترکان برق مشمول این طرح در استان خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "هیوا لهونیان" در تشریح این خبر گفت: طرح "برق امید" از ابتدای آبان ماه سال جاری همزمان با سراسر کشور اجرا شد که تا کنون بیش از ۱۳ درصد از قبوض برق مشترکان بخش خانگی بر اساس میزان مصرف ماهیانه و صورتحساب صادرشده مشمول تخفیف صددرصدی بهای برق مصرفی شدند.

وی در ادامه با اشاره به تعداد قبوض خانگی صادر شده در این بازه زمانی اظهار داشت: در این بازه زمانی تعداد بیش از یک میلیون و ۱۱۷ هزار قبض برق خانگی در استان کردستان صادر شده است که بر اساس طرح برق امید بیش از ۶۰ هزار قبوض کم مصرف شهری و بیش از ۲۳ هزار قبوض کم مصرف روستایی، برق رایگان دریافت نمودند.

لهونیان در ادامه با اشاره به مبلغ قبوض بخشوده شده در بازه اول آبان ماه تا نیمه اول اسفند ماه سال جاری بیان داشت: بیش از ۱۰ میلیارد ریال  مبلغ قبوض برق بخشوده شده است و این مهم باعث شده که بیش از ۱۴ میلیون کیلو وات ساعت نیز از انرژی مصرفی برق به نسبت مدت مشابه (در این بازه زمانی) صرفه‌جویی شود.

وی در ادامه با اشاره به گروه خوش مصرف‌ها افزود: بیش از ۵۲ درصد کل مشترکان (تعداد بیش از  ۵۸۵ هزار قبص مصرفی برق) مشمول گروه خوش مصرف‌ها بوده، تعرفه این گروه از مشترکان بدون تغییر است که البته با اقدامات بهینه سازی می‌توانند در دسته کم مصرف‌ها نیز قرار گیرند.

لهونیان در ادامه سخنان خود به گروه مشترکان پر مصرف اشاره کرد و گفت: تعداد بیش از  ۳۱۲ هزار  قبوض مشترکان استانی در گروه پر مصرف هستند که به آنها فرصت داده می‌شود با بکارگیری آموزش‌های بهینه سازی، خود را به الگوی خوش مصرف‌ها برسانند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان در پایان سخنان خود با اشاره به هدف اصلی طرح برق امید گفت: تغییر نگرش و باور مصرف کنندگان برق خانگی در راستای مدیریت مصرف با استفاده از ساز وکارهای تشویقی و بازدارنده به منظور کاهش حداقل ۱۰ درصدی مصرف برق از اهداف اصلی برق امید است.

لازم به ذکر است از قبوض صادرشده برای مشترکان خانگی 1.6 درصد قبوض شامل باغ ویلاها و منازل خالی از سکنه بوده که مشمول طرح مذکور نمی‌شوند.

  • خبرنگار:هانا نقشبندی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر