کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1400/02/19 14:12

ارائه طرح "تامین آنی برق اسکان موقت" در خراسان رضوی

شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی موفق به طراحی ابزاری نوین برای کاهش مدت زمان اجرای طرح تامین برق مناطق بحران زده شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "حبیب خیردوست" مجری مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی با اعلام این خبر گفت: روش تامین برق آنی به شیوه‌ای گفته می‌شود که در مدت بسیار کم و با بهره‌گیری از کالای سبک و کم حجم، بتوان برق مناطق بحران زده را تامین کرد.
وی افزود: اقدام نوآورانه شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی در تامین برق اسکان موقت، طراحی و ساخت پایه‌های فلزی است که از قابلیت‌هایی از جمله تاشوندگی، حجم بسیار کم، وزن سبک با مقاومت بالا، حمل دستی و نصب آسان و سریع برخوردار است.
مجری مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی ادامه داد: این پایه‌های فلزی کمتر از ۱۰ کیلوگرم وزن و سه متر ارتفاع دارند و در ساخت آن‌ها از لوله فلزی با پوشش رنگ استاتیکی استفاده شده است. این پایه‌‌ها پس از نصب نیز از زیبایی ظاهری برخوردار بوده و آلودگی بصری ایجاد نمی‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: هر پایه فلزی با دو عدد چراغ ال ای دی ۳۲ وات و یک جعبه تقسیم به منظور برق‌رسانی موقت تجهیز شده و برق‌رسانی از طریق این پایه‌ها با استفاده از کابل خودنگهدار تک فاز یا سه فاز انجام می‌گیرد و با استفاده از این پایه‌های فلزی ویژه که در فاصله‌ای بین ۱۰ تا ۱۵ متر از یکدیگر نصب می‌شوند، حداکثر مدت زمان مورد نیاز جهت برقراری برق آنی برای هر ۵۰ متر شبکه به ۱۵ دقیقه کاهش می‌‌یابد.
  • خبرنگار:سید مجید آزیز
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر