کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1400/10/28 15:17
معاون هماهنگي توزيع توانير در راه پاوه؛

اكيپ‌هاي عملياتي به محض ایجاد راه دسترسي، برق روستاها را وصل مي‌كنند

معاون هماهنگي توزيع توانير که در حال رفتن به پاوه است، با اشاره به سركشي از برخي مناطق كه شبكه برق آنها به دليل بارش سنگين برف دچار اختلال شده است، تاكيد كرد: اكيپ‌هاي عملياتي به محض باز شدن راه‌هاي دسترسي، برق مناطق را وصل خواهند كرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "غلامعلي رخشاني مهر" كه به منظور بررسي آخرين وضعيت برق‌رساني به مناطق درگير با برف به استان كرمانشاه رفته است، گفت: از روز گذشته برخي استان‌هاي غربي كشور با بارش سنگين برف مواجه شده‌اند كه اين بارش به‌ويژه در مناطق كوهستاني و روستايي باعث بروز اختلال در شبكه‌هاي برق شده است.
به گفته رخشاني مهر بارش سنگين برف باعث قطعي برق بخش‌هايي از مناطق شهرستان پاوه از جمله سه شهر كوچك نزديك به پاوه، 219 روستاي كرمانشاه و حدود 100 روستا در لرستان شده بود.
وي با اشاره به اينكه در حال حاضر اكيپ‌هاي عملياتي در مناطق مذكور در حال تلاش براي وصل مجدد برق هستند، خاطرنشان كرد: تعداد زيادي از روستاها برق‌دار شده‌اند، اما وصل برق همه مناطق نيازمند باز شدن راه‌هاي دسترسي است چرا كه برخي از اين روستاها در مناطق سخت‌گذر قرار دارند.
بر اساس اين گزارش، روز گذشته همچنين برق 213 روستاي كردستان نيز قطع شده بود كه با تلاش‌هاي صورت گرفته، برق بيشتر اين روستاها وصل شده و تا آخر شب گذشته كمتر از 70 روستاي بدون برق باقي مانده بود.
  • خبرنگار:روح‌الله حمیدیان
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر